UWAGA!

Miejskie uroczystości majowe

 Elbląg, Miejskie uroczystości majowe

Wspólny przemarsz z 50-metrową flagą ulicami miasta, inscenizacja uchwalenia Konstytucji, koncerty, gry i zabawy - wszystkich elblążan serdecznie zapraszamy na obchody Święta Flagi i Święta Konstytucji 3 Maja.

2 maja, godz. 12 - 14, Happening z okazji Święta Flagi
      
– początek - ul. Łączności (przy bramie głównej Urzędu Miejskiego w Elblągu) przemarsz ulicami: ul. Trybunalską, 12. Lutego, Teatralną - zakończenie: Plac K. Jagiellończyka.
       Po raz pierwszy Święto Flagi obchodzić będziemy w Elblągu w sposób niekonwencjonalny. Departament Kultury Urzędu Miejskiego wraz z Hufcem Elbląg ZHP i Stowarzyszeniem Elbląg Europa zapraszają na wyjątkowy happening.
       Dzień pod znakiem flagi rozpocznie się o godz. 12 przy bramie głównego gmachu Urzędu Miejskiego w Elblągu. Sygnałem do inauguracji święta będzie hejnał miejski i hymn narodowy. Uroczystość 2. Maja uświetni wręczenie przez Grzegorza Nowaczyka Prezydenta Elbląga i Jerzego Wcisłę Przewodniczącego Rady Miejskiej czterem elbląskim szkołom flag państwowych.
       Tego dnia, już tradycyjnie, uczestnicy przedsięwzięcia będą mogli wziąć udział w przemarszu z 50-metrową flagą. Pochód poprowadzi Orkiestra Wojsk Lądowych wraz z grupą szczudlarzy i gości. Dodatkowo podczas Święta Flagi na Pl. Kazimierza Jagiellończyka przygotowano specjalnie dla elblążan wielkoformatowe gry, konkursy i zabawy interaktywne. Na uczestników czeka wiele innych niespodzianek!
      
       3 maja, godz. 13 - 15 - Święto Konstytucji 3 Maja
       - 13 - Uroczysta Msza Święta w Katedrze pw. Św. Mikołaja w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3. Maja
       - 14-15 - w programie artystycznym m. in.: koncert Orkiestry Wojsk Lądowych, koncert Chóru Kameralnego „Pro Musica” z Próchnika, inscenizacja historyczna z udziałem aktorów z Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, gry i zabawy na Starym Rynku.
       Obchody rozpoczną się o godz. 13 uroczystą Mszą Świętą w Katedrze pw. Św. Mikołaja. Około godziny 14, na placu przy kościele (Stary Rynek, naprzeciwko Ratusza Staromiejskiego) zapraszamy wszystkich do wysłuchania oraz obejrzenia części artystycznej. Na początek będziemy świadkami scen z kart historii. W wykonaniu aktorów Teatru im. Aleksandra Sewruka zobaczymy inscenizację uchwalenia Konstytucji 3. Maja w 1791 roku. Następnie usłyszymy Chór Kameralny „Pro Musica” z Próchnika oraz Orkiestrę Wojsk Lądowych.
      
Łukasz Mierzejewski, biuro prasowe UM Elbląg

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Trzeba zadać podstawowe pytanie, czy mieszkańcy Elbląg (prócz garstki "wybrańców-cwaniaczków-pasożytów" ) maja powody by się cieszyć i świętować ?! Obecny stan gospodarki i sytuacja finansowa skłania do żałoby !
 • Marsz poparcia Pana Prezydenta Grzegorza Nowaczyka.
 • Przemarsz Trybunalską w kierunku pl. Jagiellończyka - jedyna trasa, którą da się jeszcze w centrum przejść. BRAWO!
 • Marsz, by być żywym musi mieć ducha. Gdy go brak, będzie zwykłym majowym spędem. Zapewne wielu z pierwszych rzędów z nostalgią powspomina pierwszomajowe pochody.
 • Ja mam te atrakcje w d. .. .Wsiadam w samolot i lecę na Śląsk.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  poseł :)(2012-04-27)
 • Czyli tradycyjnie, jak co roku, atrakcje na smutno. Inne miasta potrafią te radosne dni uswietnic wspaniałą zabawą, np. Poznań:, srerna Góra itp. A u nas jak co roku DNO W WYKONANIU DUARTAMENTUI KOMPROMITACJI PO UM ELBLAG :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ILE POLSKI W POLSCE?(2012-04-27)
 • A ja, jade do Warszawy pierwszego maja na pochód, jaki organizuje SLD. Cgce przeżyć to jeszcze raz. Nie wszystko było złe za komuny, obecnym liberałom z PO wydaje się, że pozjadali rozumy. Mam ich w zadzie.
 • bardzo dobre przedsięwzięcie; będzie można poczuć dumę i tożsamość z bycia Polakiem w gronie innych współmieszkańców; podoba mi się również plan spotkań organizowanych na elbląskim Placu K. Jagiellończyka; i orkiestra wojskowa!!! BRAWO, kocham też szczudlarzy oni nadają inny wymiar spotkaniom plenerowym :) zakochany w szczudlarzach jest również - i nie tylko - Kraków :)))) Dobrego świętowania
 • Odwalić i zapomnieć. Tylko żeby potrafili właściwie nieść flagę, podpowiadam - szyk barw narodowych :)
 • Święto Flagi można celebrować, wśród ludzi którzy pragną dobra swego kraju, a nie tych, którzy dbają tylko o własne koryto.
 • Tak się robi imprezkę na majówkę : www.youtube.com Nie na sztywno a na wesoło :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Umberella(2012-04-27)
 • a 1 Maja nic ???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Machupichczę(2012-04-28)
Reklama