UWAGA!

Mieszkańcy kontra mieszkańcy

 
Elbląg, Psi wybieg powoli nabiera kształtów
Psi wybieg powoli nabiera kształtów (fot. Anna Dembińska)

Wybiegu dla psów, który właśnie powstaje w Parku Dolinka, chcieli mieszkańcy. Swoją wolę wyrazili rok temu, podczas głosowania w poprzedniej edycji Budżetu Obywatelskiego. Niecałe dwa miesiące temu, na początku września, znalazła się inna grupa, której przede wszystkim nie spodobała się lokalizacja psiego parku. Ten jednak powstanie, powoli kończone jest ogrodzenie. 

Na psi wybieg wyposażony w urządzenia zabawowo-treningowe, który będzie znajdował się w Parku Dolinka, głosowano w poprzedniej edycji Budżetu Obywatelskiego. Była to inicjatywa ogólnomiejska, na "tak" były 972 osoby.
       W tym roku przystąpiono do prac. Zasypano już nieckę dawnego oczka wodnego, które jest nieczynne od kilku lat, wycięto krzaki, obecnie powstaje ogrodzenie, a niedługo Zarząd Zieleni Miejskiej, który za tę inwestycję odpowiada, zacznie montować urządzenia do zabawy z psem. Pojawią się kosze, ławeczki i dystrybutory na woreczki do sprzątania po pupilach.
       Na początku września znalazła się jednak grupa mieszkańców – ok. 300 osób – która stwierdziła, że psi wybieg, akurat w tym miejscu, to nie jest dobry pomysł. Według przeciwników tego rozwiązania zasadne byłoby zagospodarowanie niecki w inny sposób, czyli w taki, który służyłby ludziom, a nie psom. Złożono petycję w tej sprawie do Urzędu Miejskiego, ale jak wyjaśniono dość trudno byłoby się z tej inwestycji wycofać, a wręcz byłoby to niemożliwe.
       - Część mieszkańców wniosła swój protest wobec pomysłu innej grupy mieszkańców w chwili, gdy realizacja tej inwestycji, finansowanej z Budżetu Obywatelskiego, już się rozpoczęła – tłumaczy Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego. 
       Na psi wybieg zarezerwowano 100 tys. zł (zgodnie z zaplanowanym budżetem), prace mają zakończyć się jeszcze w tym roku.
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Przy wejsciu na ul Spacerową zróbcie punkt wydawania masek gazowych bo będzie tak je. .. .ć jakby tam było stado pawianów bo te brudasy od psów i tak nie będą sprzatać i trzeba postawić tablicę uwaga pchły wielkie ja ruskie czołgi kleszcze to mały pikuś
 • Ten plac zabaw dla psów to powinni zrobić w ratuszu na placu tam gdzie jest parking niechby trochę pochodzili po gównach wydają taką decyzję ilokalizację przy basenie to na basenie zróbcie wybieg dla koni ihahaha
 • prędzej właściciel psa posprząta po nim, nawet na wybiegu, niż niektórzy ludzie po swoich dzieciach. całkiem niedawno, na trawniku niedaleko Sądu pewna pani zrobiła toaletę dla swojego dziecka, kupy oczywiście po nim nie sprzątnęła, ba! jeszcze artystycznie przykryła ją zużytą chusteczką
 • Olciaa wszystko w porzadku z głową?
 • Sam mam psa i owszem park dla psów jest potrzebny, ale nie w takim miejscu! Kim był ten "geniusz", który wybrał akurat tą nieckę i skazał ją na ostateczną zagładę? Co nim kierowało? Przez tą "inteligentną" decyzję ta część basenu nie zostanie nigdy rewitalizowana. W mieście naprawdę jest wiele nieużytków, w których można było zbudować ten park. Po porostu niepojęte jest dla mnie co kierowało decydentami, żeby zbudować wybieg akurat TUTAJ! Niech mi to ktoś logicznie wytłumaczy. Gdzie będzie następny park dla psów? Zasypią Plac Jagiellończyka? :) Fajnie by było, gdyby redakcja dotarła do tej osoby, która wpadła na pomysł zasypania dawnej niecki basenu, żeby ta osoba przedstawiła nam wizję jaka jej przyświecała.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  9
  Wlaściciel(2015-10-12)
 • Właściciel psa posprząta po swoim pupilu ? a to dobre jak idę ul Słoneczną chodnikiem to mam wrażenie że to nie ul Słoneczna a ALEJA PSICH GÓWIEN !!!! Czy ktoś widział żeby jakiś pies załatwił się na Dolince w wychodku który jest przeznaczony dla pupili? tylko garstka właścicieli ogarnia po pieskach !!!
 • Olciaa, masz 100% racji. Od kilku miesięcy jestem właścicielką psa. Wcześniej nie zwracałam uwagi na zachowanie innych właścicieli, ale teraz często je obserwuję. Przeważająca większość z nich to ludzie kulturalni i odpowiedzialni, którzy sprzątają po swoich pupilach. A co do kup po dzieciach (i ich rodzicach nierzadko) - sąd to nie jedyne miejsce. Wstyd mi za tych, które takie "niespodzianki" przykryte chusteczką zostawiają pod pomnikami na obrzeżach miasta. .. Ohyda.
 • Dajcie spokój. .. zachowujecie się jak w średniowieczu. .. Takie miejsce jest potrzebne. Czasy się zmieniły i podejście do psów (i ich szkolenia) też. Są osoby, które szkolą swoje psy i na pewno będą korzystać z takiego placu. A póki co, jeździmy do Gdyni. Tam korzystamy z takiego placu. Dlaczego Elbląg ma być gorszy?
 • sama mam psa. .. .ale oko koli to okropne ogrodzenie w tak pięknym miejscu. Dolinka to najładniejszy park. ..
 • lepiej sam weź prysznic
 • z głową Olci raczej tak ale chyba z Twoją nie skoro takie pytania zadajesz
 • ostatnio, idąc ulicą Słoneczną, odniosłam wrażenie, że to ALEJA PRZERÓŻNYCH ŚMIECI, na pewno nie wyrzucanych przez zwierzęta, ale przez ludzi. zapewne tych samych, którzy ten temat komentują. przychodzenie na wybieg lub obok niego nie jest żadnym wymogiem, osoby które z niego korzystać nie będą nie powinny się wymądrzać. a takie, którym zależy na powstaniu tego miejsca na pewno będą o nie dbać. jeśli znajdą się inne jednostki - znajdzie się wiele osób, które będą potępiać nieodpowiednie zachowanie na wybiegu (w tym niesprzątanie po pupilach), w końcu nie będzie to miejsce jednorazowego użytku, każdy psiarz będzie chciał tam wrócić, i to nie raz
Reklama