UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Mieszkańcy powiedzą, jakiego chcą patrona ulicy

Elbląg, Mieszkańcy powiedzą, jakiego chcą patrona ulicy
fot. arch.portEl

W związku z wejściem w życie ustawy z dnia 1 kwietnia 2016r. o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej, Komisja ds. nadawania nazw w Elblągu, po uwzględnieniu opinii Instytutu Pamięci Narodowej, uznaje za zasadne dokonanie zmiany nazwy ulicy Armii Ludowej, Kapitana Diaczenki i Leona Kruczkowskiego.

W związku z powyższym do mieszkańców wskazanych ulic – jutro tj. 7 czerwca dostarczone zostaną ankiety. Mieszkańcy są w nich proszeni o dokonanie akceptacji nowej nazwy ulicy, zaproponowanej przez Komisję ds. nadawania nazw lub podanie własnej propozycji.
       Komisja ds. nadawania nazw w Elblągu ulicę Armii Ludowej proponuje zmienić na generała Władysława Andersa, ulicę kapitana Diaczenki na Starowiejską, a ulicę Leona Kruczkowskiego na Wisławy Szymborskiej.
       Wypełnione ankiety należy dostarczyć do Urzędu Miejskiego w Elblągu przy ulicy Łączności 1, do pokoju 115, p. 131 lub BOI w terminie do 30 czerwca. Rozpatrywane będą ankiety oryginalne z pieczęcią urzędu.
      
Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
 • Jakiego komunizmu ! Cymbały powtarzacie z głupiutką aktoreczką Szczepkowską. W Polsce ni było komunizmu tylko SOCJALIZM. Nawet w ZSRR nie było komunizmu. Byli oczywiście komuniści, ale wprowadzanie komunizmu sie nie udawało. Najbardziej do komunizmu zbliżyli się Żydzi w Izraelu, tworząc tzw. kibuce. A co Bogu ducha winny Diaczenko miał wspólnego z komunizmem to już szczyt niewiedzy i głupoty. Przecież on był żywym, prawdziwym żołnierzem który to miasto zdobył dla nas przesiedleńców - imigrantów. My opowiadamy o Piekarczyku historię wyssaną z palca, a jego kasujemy. Ratusz ubódź się i nie łaź na smyczy Jarosława ! Bo historia was rozliczy. Amen.
 • paranoje należy leczyć
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  6
  lekarzparanoik(2017-06-06)
 • Usunąć wszystkie nazwy związane z komuną
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  15
  kolegaRobertak.(2017-06-07)
 • Szczyt niewiedzy i głupoty pokazał autor pierwszego wpisu, ( zdaje sie, że to pan Cz. .. .) tak Diaczenko zdobył Elbląg, jak L. Wałęsa pokonał komunizm;) a jeśli chodzi o samego Diaczenkę z pewnością był to człowiek niezwykłej odwagi ale osobiście słyszałem relację naocznego świadka (Polak, robotnik przymusowy ) jak Diaczenko w we wsi Surowe koło Pasłęka strzelał do bezbronnej ciężarnrj kobiety, nie ważne, że to była Niemka a trwała wtedy wojna, już sam taki czyn robi z niego zbrodniarza niegodnego być patronem jednej z ulic naszego miasta.
 • Ok, Diaczenkę rozumiem, bo morderca, Armię Ludową też, bo Owczarnia, ale co takiego Kruczkowski zrobił?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  5
  zmęczony(2017-06-07)
 • To w końcu mieliśmy komunizm, czy socjalizm znawco z czwartego wpisu, o imieniu M nazwisku na K ? Mieliśmy to do czego zmierza teraz Jarosław też na K. .. państwo socjalne, bo w socjalizmie się wykształcił i pisał materiały naukowe na cześć tej ideologii. Gdybyś miał komunizm, to z Twoją matką, czy żoną spać mógłby każdy. .. Ponadto proszę czytaj rozumnie. .. ustawa mówi o dekomunizacji, a skoro komunizmu nie było, to nie ma co dekomunizować! Prawie komunizm to masz w Korei Północnej, a coś między socjalizmem a komunizmem w Wietnamie Północnym. Tak więc uczyć się, czytać i rozumnie myśleć drogi drogi interlokutorze. Gdyby nie " Diaczenki", strzelające nawet do ciężarnych Niemek, to gdzie byś teraz mieszkał ? Na kresach wschodnich gdzie rżnięto Polaków jak bydło. .. piłą w poprzek. Życzę podejmowania ocen wyważonych. Pozdrawiam.
 • To nie bedzie ulicy Lecha Kaczynskiego?jak zeyebiscie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  4
  ulalal(2017-06-07)
 • Majora Diaczenki zrobić, a nie kapitana
 • Do autora pierwszego wpisu-skoro ten rusek tak sie odznaczyl w walkach o Elbing to niech mu zrobia ulice w rosji, proste nie, tu jest Polska, my mamy swoich bohaterow
 • ale zmiana !! Szymborska stara komunistka chwaląca w swoich wierszach Stalina -zamienił stryjek siekierkę na kijek
 • A nie lepiej wysłać urzędników do mieszkańców. I łatwiej i sprawniej, i szybciej. Już to widzę jak mieszkańcy gremialnie biegną z ankietą do (pok. 115,p. 131,BOI) do 30 czerwca br. Czy ktoś w tym UM myśli? A tak poza tym, to cóż takiego Ci patroni ulic zrobili złego? Takie czasy były. Nawet PiS w swoich szeregach ma wielu "nawróconych" komunistów, czyż nie tak?
 • ulica prokuratora piotrowicza
Reklama