UWAGA!

Mieszkańcy sygnalizują, radny interweniuje

 
Elbląg, Mieszkańcy sygnalizują, radny interweniuje
fot. AD

Dzieci nie mogą bezpiecznie korzystać z placu zabaw w okolicach bloków przy ulicy Kalenkiewicza na Zawadzie. Powodem są trwające prace związane z termomodernizacją budynków w tej okolicy. Czy wykonawca właściwie zabezpieczył plac budowy, dlaczego sprzęt budowlany znajduje się w sąsiedztwie placu zabaw i czy dzieci będą mogły wiosną korzystać z przeznaczonego dla nich miejsca? O interwencję w tej sprawie do radnego Marka Kucharczyka zwrócili się rodzice z bloków przy Kalenkiewicza.

- Bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze. Ale ważniejszą sprawą w tej chwili jest to, czy wiosną ten plac zabaw będzie w ogóle dostępny dla najmłodszych - informuje radny Marek Kucharczyk przedstawiając sprawę, o której rozmawiał ze Zdzisławem Łukaszewskim, prezesem Spółdzielni Mieszkaniowej „Zakrzewo”.
       - Temat porządku w tej okolicy, w związku z obecnością wykonawcy termomodernizacji budynków, powraca co kilka dni. Dopiero co, dwa dni temu pojawiła się informacja i komentarze mieszkańców o źle zabezpieczonym płocie, teraz dzwonią do mnie lokatorzy prosząc o interwencję w sprawie placu zabaw - dodaje radny Kucharczyk.
       Radny interweniował w tej sprawie kontaktując się z prezesem spółdzielni. Wydaje się, że administrator tej części osiedla podszedł do sprawy poważnie.
       - Rzeczywiście, nikt z „Zakrzewa” nie ma zamiaru ani sprawy bagatelizować, ani tym bardziej zostawić. Ale tak poważna inwestycja jak termomodernizacja budynków wiąże się z obecnością sprzętu budowlanego, materiałów i pracowników wykonawcy - informuje Zdzisław Łukaszewski.
       Radny Kucharczyk ma jednak zapewnienie od przedstawicieli „Zakrzewa”, że nie ma zagrożenia bezpieczeństwa dzieci w tej części osiedla. Plac zabaw zostanie odpowiednio zabezpieczony, a mieszkańcy powinni uzbroić się w cierpliwość i w czasie trwania remontu proszeni są o korzystanie z innego najbliżej położonego placu zabaw w okolicy.
      
       Jeżeli mieszkańcy osiedla Zawada chcą zgłosić inne sprawy wymagające interwencji radnego prosimy o kontakt marek.kucharczyk@umelblag.pl
      

      
oprac. OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama