UWAGA!

Mieszkańcy z Lotniczej: nie mamy jak segregować odpadów

 
Elbląg, Przy budynkach WAM nie ma pojemników do segregacji odpadów
Przy budynkach WAM nie ma pojemników do segregacji odpadów (fot. Anna Dembińska)

- Jak mamy segregować śmieci, skoro nie ma u nas odpowiednich śmietników? – pyta mieszkanka jednego z wieżowców przy ul. Lotniczej. – Z przyzwyczajenia odkładam butelki i papier do innych pojemników w mieszkaniu, ale później i tak wszystko ląduje w jednym śmietniku.

Mieszkańcy wieżowców nie mają przy swoich blokach odpowiednich śmietników do segregacji śmieci. Właścicielem wieżowców jest Wojskowa Agencja Mieszkaniowa, której oddział mieści się w Olsztynie.
       – Nie mamy w planach umieszczenia śmietników do selektywnego segregowania śmieci, w związku z tym, że oddział regionalny nie jest w stanie kontrolować poprawności segregowania odpadów przez lokatorów – wyjaśnia Grzegorz Mańkut z WAM. – Jeśli jeden z lokatorów nie dokona segregacji śmieci, miasto Elbląg nałoży na nas karę. Kwota kary zostanie rozłożona na wszystkich mieszkańców, co spowoduje skargi lokatorów danego budynku.
       Jak zapewnia Grzegorz Mańkut, Oddział Regionalny WAM w Olsztynie nie wyklucza jednak możliwości umieszczenia pojemników na selektywne gromadzenie odpadów. Jednak, aby doszło do takiej sytuacji, wszyscy lokatorzy przy pomocy administratora budynku musieliby wystosować pismo, w którym zobowiążą się do segregacji odpadów, a w przypadku nałożenia kary na właściciela budynku poniosą solidarną odpowiedzialność za brak segregacji.
K
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Ja też nie mam pojemników na segregacje mim złożonej deklaracji do UM. Chodzę na sąsiednie osiedle i tam wrzucam :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  1
  pijewodezkranu(2014-10-31)
 • Na odiedlu ' KOSZQROWO ' zawsze płaczą, źe szeregowy im śmieci nie wyźucił, mieszkania jie posprzątał, okien nie umył itd. Popatrzcie na swoje klatki schodowe w tych waszych nowych blokach. Takiego BRUDU I DEWASTACJI nigdzie nie widziałam. Porządek jak w. .. .. wojsku. Czystość klatek schodowych świadczy o waszej kulturze ! Czasy się zmienił i panowie wojskowi i ich małźonki ! Jak sobie posprzątacie to moźe nie będziecie mieszkać jak na Skrzydlatej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  7
  jasia66(2014-10-31)
 • jasia66 zobaczymy jak obce państwo ci wjedzie na chatę i sobie weźmie co będzie chciał, łącznie z Tobą i Twoja d. .. .e wtedy będziesz żołnierzy przepraszał i błagał żeby cię bronili. Byłeś w wojsku!?Jesteś w wojsku?!bo wątpie żebyś był to byś ich nie oczerniał, dostałeś kategorie ''E'' żal ci dupę ci ściska że się nie nadajesz czyli jesteś nieudacznikiem życiowym, weź się lepiej do roboty a to ze żołnierze chcą segregować śmieci to też źle?zastanów się co piszesz!
 • Żołnierze pierwsi by spier. .. li!! Wiem to od żołnierza.
 • Do "obrońcy" ty jesteś jakiś nawiedzony prawda jest taka, że na wojskowych osiedlach i w blokach jest syf, kto więcej na pagonach ma wyżej s. ra, tam nikt na nic nie zwraca uwagi bo to nie jego, to wojskowe więc ma to w d. .pie taka jest prawda.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  2
  noicoodpowiesz(2014-10-31)
 • Co do dewastacji klatek i brudu zgadzam się jak najbardziej, jestem jedną z małżonek i wkurza mnie to ale nie będę też sprzątać po wszystkich swoich sąsiadach jak tu ktoś sugerował byśmy sami to robili. Nie podoba mi się także, że wszyscy zostaliśmy zmierzeni jedną miarą jako brudasy bo tak się poczułam.
 • zapraszam na lotniczą 13.. .tak w domu nie macie jak u nas na klatce zazdrośnicy
 • Jest super
 • Mieszkańcy Lotniczej 13 to zgrana paczka, tam nie liczy się to, co ktoś "na pagonach ma". Wszyscy są tylko i aż SĄSIADAMI.
 • Kłamily jet tytuł powyższego artykułu. "Mieszkańcy z Lotniczej: nie mamy jak segregować odpadów" i dalej w treści "Mieszkańcy wieżowców nie mają przy swoich blokach odpowiednich śmietników do segregacji śmieci". Opisana sytuacja dotyczy jedynie trzech wieżowców należących do Wojskowej Agencji Mieszkaniowej. Nawet foto przedstawia nie ten wieżowiec, którego problem dotyczy. Ponadto na tym osiedlu "wojskowym" jest 9 wieżowców, ale 6 z nich to Wspólnoty Mieszkaniowe.
 • Proponuję, aby WAM za pośrednictwem Pani R. (Gospodarza budynków z ZZN Elbląg przy ul. Lotniczej) zebrała podpisy od lokatorów pod oświadczeniami o selektywnej gospodarce odpadami, co spowoduje wymierną oszczędność skali kilkunastu/kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Mniemam, że prawie wszyscy lokatorzy się zdeklarują segregować odpady. Pozostałych lokatorów zdyscyplinować Decyzją WAM. Następnie zainwestować w obiekty do gromadzenia odpadów - zadaszone i zamykane na klucz. Zsypy w budynkach wyłączyć z użytkowania.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  3
  lokator(2014-11-01)
 • Uderz w stół a ..........zobaczcie swoje btudne klatki schodowe w wasxych nowych domkach! Szeregowy wam juź nie pomoźe bo się szanuje a nikt juź za darmo wam klatek nie wyremontuje. Z tą obroną i waszym wyszkoleniem to nie roxśmieszwj . Śmieci jak ktoś chce segregować do zqwsze znajdzie sposób. Ty jrsteś bezradny i tylko narzekać potrafisz. ? Segreguj i do WAMu woź .....ale sam. Do ŹOŁNIERZY zawsze miałem i mam szacunek ,ale do takich którxy nie płaczą na łamach mediów tylko rozwiązują takie bzdety sami i bez rozgłosu .
Reklama