UWAGA!

Mieszkania pod lupą

Zgodnie z nowymi przepisami zarządcy nieruchomościami oraz właściciele domów mieszkalnych mają obowiązek dwa razy do roku przekazywać gminom informacje o wysokości stawek za czynsz najmu lokali mieszkalnych, nie należących do publicznego zasobu mieszkaniowego.

Samorządy gminne mają obowiązek publikowania co roku, do końca pierwszego kwartału roku następnego danych dotyczących czynszów w wojewódzkim dzienniku urzędowym oraz na stronie internetowej urzędu gminy.
     Obowiązek udostępniania informacji o czynszach obejmuje :
     •wynajmujących - właścicieli domów mieszkalnych nie należących do publicznych zasobów mieszkaniowych,
     •zarządców nieruchomościami.
     Zgodnie z przepisami ustawy o gospodarce nieruchomościami wymienione wyżej podmioty mają obowiązek przekazywania gminom danych dotyczących wysokości stawek czynszu dwa razy do roku, w terminie do 31 lipca oraz do 31 stycznia roku następnego.
     Wzór zestawienia, z którego mogą korzystać zarządcy nieruchomości stanowi załącznik nr 1 do rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 21 grudnia 2007 r. w sprawie określenia danych dotyczących czynszów najmu lokali mieszkalnych nie należących do publicznego zasobu mieszkaniowego, położonych na obszarze gminy lub jego części oraz na stronie internetowej Urzędu Miejskiego www.umelblag.pl.
     
     Zestawienia za I półrocze 2008 roku można składać w Biurze Obsługi Interesantów Urzędu Miejskiego w stanowisku nr 10 lub w sekretariacie Wydziału Mienia Komunalnego i Spraw Mieszkaniowych Urzędu Miejskiego pokój nr 130, pawilon B, I piętro albo drogą elektroniczną na adres e-mail : rsm@umelblag.pl.
opac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama