UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Młodzi Demokraci u Wałęsy

Elbląg, Lech Wałęsa był bardzo zadowolony ze spotkania z młodzieżą. Chętnie i z humorem odpowiadał na pytania
Lech Wałęsa był bardzo zadowolony ze spotkania z młodzieżą. Chętnie i z humorem odpowiadał na pytania

20 listopada (czwartek) w Ratuszu Głównego Miasta w Gdańsku odbyło się spotkanie Lecha Wałęsy z młodzieżą. Uczestniczyli w nim także Młodzi Demokraci z Elbląga ze swoim przewodniczącym Markiem Kucharczykiem na czele.

Organizatorem spotkania było Koło Gdańskie Stowarzyszenia Młodzi Demokraci. Wzięli w nim udział także ich elbląscy koledzy: przewodniczący Elbląskiego Koła Stowarzyszenia Młodzi Demokraci - Marek Kucharczyk oraz jego członkowie: Milena
     Sikorska, Kamil Kubasiewicz, Oliwier Pietrzykowski.
     - Było to ogromne przeżycie dla młodych ludzi, którzy po raz pierwszy spotkali się z światową legendą – przyznaje Marek Kucharczyk. - Gdy tylko prezydent wkroczył na salę, został przywitany gorącymi oklaskami na stojąco. Spotkanie przyjęło dość ciekawy charakter, o który zadbał sam Lech Wałęsa. Prezydent w swoim stylu na pytania młodzieży odpowiadał rzeczowo, ale i z humorem.
     - Zakres pytań był rozmaity - od analizy obecnej sytuacji politycznej po stosunki międzynarodowe czy jego udział w Radzie Mędrców – kontynuuje przewodniczący Kucharczyk. - Lech Wałęsa przekonywał, iż są miejsca, gdzie liderzy całego świata mogliby rozmawiać i rozwiązywać wspólnie problemy teraźniejszości i przyszłości. Ale takie rozmowy muszą odbywać się w oparciu o konkretne wartości: równości i wolności. Na pytanie o błędy popełnione w trakcie przemian ustrojowych, w 1989 roku, odpowiedział krótko, ale nader treściwie: W trakcie tych kilkunastu lat popełniliśmy wiele błędów. Ale na początku lat 80. nie wyobrażałem sobie, że przyjdzie mi dożyć wolnej Polski. Dożyłem integracji europejskiej, globalizacji, jestem najszczęśliwszym człowiekiem w galaktyce! – mówił Lech Wałęsa.
     - Po ostatnim zdaniu prezydenta Wałęsy długo nie cichły zasłużone brawa – dodaje Marek Kucharczyk. – Również młodzież była zadowolona z możliwości spotkania z wybitnym Polakiem. Pragniemy podziękować za zaproszenie zarządowi Gdańskiego Koła Stowarzyszenia Młodzi Demokraci.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Dzieci Michnika i Łuczywo, poczytajcie lepiej Cenckiewicza. .. .
 • Wałęsa kilka razy także zdradził "swoich" robotników, ostatnio mówiąc że strajkujących w biurze Tuska rozpędziłby siłą, a wcześniej będąc prezydentem niby, że z ludu, wspierał reformy Balcerowicza, czyli tą terapię szokową, po której znacznie obniżył się poziom życia Polaków, w tym i robotników przede wszystkim. Dlaczego nie ma teraz terapii po tym szoku? Owszem legenda, ale za pazurami ma wiele oj wiele złego. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kareem_g(2008-11-22)
 • Wam tylko magiel i rynsztok w głowie i marzenia o powrocie do socjalizmu. Co za naród?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2008-11-22)
 • Wałęsa zdradził robotników poszedł za komuną miał załatwić komunistów żeby chodzili w skarpetkach, a dał robotnikom co zrobił widać to nawet teraz kogo popiera na pewno nie robotnika wstyd mi za Niego.
 • pojechali sie uczyć jak motorówką wojskowa skakac przez płot i wychodzic z komisariatu milicji przez zakratowane okno, naucza sie chłopaki i bedzie fajnie,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  fwedsa(2008-11-22)
 • wspólczuje tym dzieciakom rodziców którzy robią im wode z mózgu -historia się kłania
 • To jest pokolenie tzw. alternatywne, której naczelną zasadą jest służalczy stosunek do wskazanych przez "autorytety" wzorów. Po czym ich POznać ? po wyślizganych na kolanach spodniach i plaskim czole nienawykłym do samodzielnego myślenia.
 • Z ta drobną różnicą Łaskawco Moher - oni mają ściśle określone i sprecyzowane poglądy, czego nie można powiedzieć o klerykałach i socjalistach - typowych koniunkturalistach i obrotowych obecnej epoki. Pogadajmy coś o poglądach a nie tylko magiel w zakrystii i komitecie. OHYDA.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MiejscowyAborygen(2008-11-23)
 • Panie Aborygien. Jeżeli te dzieciaki mają sprecyzowane poglądy to życzę dużo zdrowia. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  suck my balls(2008-11-23)
 • Mości Aborygenie, Waśc nerwowy się robisz na starość. Pora na ciepłe paputki i Tańce z gwiazdami a nie komputerek i wystrzykiwać swoją zółć.
 • Niewielu jest ludzi, którzy łączą w jedno klerykalizm z socjalizmem. Aborygen powtarza swoje bzdury już wiele lat i jak widać ma ciągle dobre mniemanie o sobie. A co do sprecyzowanych poglądów młodych platformowców, to można się nieźle uśmiać. Spodziewam się, że zaraz będziemy mogli przeczytać odpowiedź Aborygena z epitetami typu towarzysz, których znaczenia nawet nie rozumie. Tak naprawdę to szkoda na niego czasu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Inżynier(2008-11-23)
 • Młodzi Demokraci POjechali do Wałesy "Bolka" i to jest tak ważne wydarzenie że POrtel opublikował je na swojej stronie. Wiadomo jednak tez do kogo POrtel należy. Ziętek
Reklama