UWAGA!

Młodzi elblążanie dla pana Jurka

 Elbląg, Na koncercie można było posłuchać hip-hopu i reggae
Na koncercie można było posłuchać hip-hopu i reggae (fot. Anna Dembińska)

- Tata jest bardzo wzruszony tym, że młodzi ludzie chcą mu pomóc – mówi Anita, córka chorego na raka 53-letniego pana Jurka. W czwartek w pubie Sąsiedzi młodzi elblążanie zorganizowali charytatywny koncert, z którego dochód przeznaczono na pomoc panu Jurkowi.

Koncert zorganizowali elbląscy muzycy z zespołu Sakin Ol. Zaprosili do współpracy innych młodych wykonawców, nawet ze stolicy. - Moja dziewczyna przesłała mi jakiś czas temu link z informacją na temat historii pana Jurka. Uznaliśmy z kolegami, że warto mu pomóc i stąd pomysł na charytatywny koncert. Całą imprezę udało nam się zorganizować w ciągu dwóch dni – opowiada Mateusz Raczkowski z Sakin Ol.
       Wpływy z koncertu (każdy bilet kosztował 5 złotych) zostały przeznaczone na pomoc panu Jurkowi, który od ośmiu lat walczy z rakiem. Terapia konwencjonalna nie dała efektów, dlatego chory i jego bliscy zdecydowali się na tę niekonwencjonalną. A ta niestety kosztuje.
       Pani Bogumiła, żona chorego mężczyzny, przyszła na koncert razem z córkami, zięciem i wnukami. - To był dla nas szok i wielka radość, gdy dowiedzieliśmy się o tym koncercie. Taka akcja bardzo podbudowuje – mówi.
       - Tata jest bardzo wzruszony tą akcją. Dziwił się, że młodzi ludzie chcą się zaangażować, by mu pomóc. Ten koncert umocnił jego wiarę w to, że istnieją ludzie, którzy chcą pomagać. Ja też byłam zaskoczona – mówi Anita, córka pana Jerzego. - Tata obecnie przechodzi terapię witaminą B17 w jednym z ośrodków na południu Polski, w niedzielę wraca do domu i będzie ją kontynuował. Właśnie na ten cel zbierane są pieniądze.
       Wśród uczestników koncertu nie zabrakło znajomych rodziny pana Jurka. - Znam Jurka od 1968 roku, podziwiam jego siłę i upór w walce z nowotworem – powiedziała nam jedna z kobiet.
       To nie był pierwszy charytatywny koncert, na jakim wystąpili zaproszeni muzycy. Jak sami przyznali, warto organizować takie imprezy i mocno je nagłaśniać. - Każda okazja do śpiewania jest dobra, a jeśli można przy tym komuś pomóc, to jeszcze bardziej mnie nakręca – stwierdził Piti, jeden z wykonawców.
       Cała rodzina za naszym pośrednictwem dziękuję wszystkim, zaangażowanym w akcję pomocy panu Jurkowi.
       Na koncert przyszło ponad 100 osób, a na rzecz pana Jerzego zebrano 850 zł.

       Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl była patronem medialnym koncertu

      
      
Żaneta Buczyńska

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Córka Jest Aneta nie Anita, polecam zainteresować się najpierw jak ma na imię osoba z którą przeprowadza się wywiad. Dla chłopaków ogromny szacunek za ogarniecie tylkow i organizacje pomocy dla wspaniałego Pana Jurka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  klaudiaaaaaa(2015-10-16)
 • Bardzo fajna impreza, Pozdrawiam wszystkich uczestników. Pan jointer ładnie szacunek dla ciebie. Jurek trzymaj się !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  Małgosiaico(2015-10-16)
 • Koncert super, wszystko jak trzeba. Oby tak dalej:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  Anonimm(2015-10-16)
Reklama