UWAGA!

Młodzi tancerze jadą na obóz

 
Elbląg, Młodzi tancerze jadą na obóz
fot. nadesłana

Pod hasłem „Wakacyjna akademia tańca i rozwoju”, w sobotę rozpocznie się obóz skierowany do tancerzy z Elbląskiego Klubu Tańca Jantar. Udział w nim wezmą dzieci i młodzież w wieku od 9 do 18 lat. Obóz ma charakter szkoleniowy, a jego tematem przewodnim jest taniec towarzyski.

Skierowany jest również do dzieci, które nie miały dotąd kontaktu z tańcem.
       - To świetny początek przygody z tańcem – mówią organizatorzy – W czasach, gdzie dzieci mają coraz mniej ruchu, takie taneczne wakacje to sposób na zaszczepienie w nich nawyku codziennej aktywności, a może i nowej pasji.
       W programie obozu jest przede wszystkim nauka i doskonalenie z zakresu tańców standardowych i latynoamerykańskich pod okiem doświadczonych instruktorów. Dodatkowo dla tancerzy odbędą się warsztaty z uznanymi szkoleniowcami zewnętrznymi. Warsztaty z zakresu tańców standardowych poprowadzi włoski trener - Pietro Braga, a warsztaty latynoamerykańskie Oleg Bogatishchev – ukraiński szkoleniowiec obecnie pracujący w Warszawie.
       Poza tańcem uczestników czeka mnóstwo atrakcji - poczują się jak prawdziwe wilki morskie podczas rejsu po Jezioraku, odwiedzą ranczo w Windykach, gdzie można będzie pojeździć na koniach i biesiadować przy ognisku. Gdy pogoda dopisze skorzystają z plażowania przy pobliskim jeziorze, a gdy słońca zabraknie - z atrakcji iławskiego aquaparku czy kręgielni. Nowicjuszy czeka chrzest i pasowanie na tancerza, a wszystkich - liczne konkursy, rozgrywki sportowe, dyskoteki i zabawy. Nad bezpieczeństwem, programem i atmosferą obozu czuwać będą sprawdzeni i wykwalifikowani wychowawcy.
       - Organizacja obozu to sprawdzony sposób na połączenie przyjemnego z pożytecznym – mówi Magdalena Czarnocka-Kaptur, prezes Stowarzyszenia „Jantar”, które dzięki wsparciu finansowym Prezydenta Miasta Elbląga organizuje wypoczynek. – Podczas obozu tancerze robią duże postępy, chętnie pracują, mają stały dostęp do instruktorów i sal a jednocześnie bawią się i spędzają czas w gronie osób, których łączy wspólna pasja.
       Obóz odbędzie się w Zespole Szkół Budowlanych w Iławie.
       – Jest to miejsce, które od lat wybieramy ze względu na jego kompleksowość – dodają organizatorzy - Przestronne sale gimnastyczne doskonale nadają się do zajęć tanecznych, stołówka, w której serwowane są pyszne domowe obiady, boiska oraz usytuowanie obiektu blisko jeziora to atuty, z których ciężko byłoby zrezygnować.
      
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama