UWAGA!

Młodzi w służbie społeczności lokalnej. Pierwsze spotkania

 Elbląg, Młodzi w służbie społeczności lokalnej. Pierwsze spotkania
fot. nadesłana

26 i 27 listopada odbyły się pierwsze spotkania w ramach realizowanego przez uczniów SOSW nr 1 oraz Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług projektu „Młodzi w służbie społeczności lokalnej”.

26 listopada młodzież partnerskich szkół -uczniowie klas II Gimnazjum przy SOSW nr 1 oraz Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług - uczestniczyła wraz z Seniorami Domu Pomocy Społecznej „Niezapominajka” w projekcji filmu “Pora umierać” korespondującego fabułą z problematyką prozy życia seniorów. Motyw przewodni okazał się punktem wyjścia do wymiany refleksji i uwag wokół tematu przemijania i posłużył jako kwintesencja stanu, którego każdy z nas kiedyś doświadczy… Słowo wstępne pani Agnieszki Bielskiej z kina „Światowid”, ukierunkowało uwagę młodzieży na właściwe tory, a forum dyskusyjne z nauczycielami po filmie uwrażliwiło młodych na potrzeby osób starszych. Film, jako jedna z najbardziej popularnych form przekazu, to preludium do wspólnego uczestnictwa młodzieży i seniorów w kulturze w pełnym tego słowa znaczeniu oraz kulturze wzajemnych relacji przedstawicieli obu pokoleń.
      
       27 listopada honory gospodarza pełnili uczniowie klas II Gimnazjum przy SOSW nr 1, którzy podejmowali w swych progach partnerów działań projektowych - młodzież Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług oraz gości honorowych - pensjonariuszy DPS „Niezapominajka”. Imprezę okolicznościową uświetnili swą obecnością: dyrektor SOSW nr 1 - Leszek Iwańczuk, wicedyrektor - Grażyna Jędrzejczak oraz przedstawiciel Rady Rodziców - Joanna Fercho.
       Spotkanie przygotowane we współpracy obu szkół rozpoczęto prezentacją multimedialną poświęconą „Andrzejkom dawniej i dziś”, co skłoniło do wymiany międzypokoleniowej gości i organizatorów. Cóż się okazało.., obecne wróżby są wiernym odzwierciedleniem tego, co dobrze znane i bliskie seniorom. Projekcja przygotowana przez bibliotekarza - Dorotę Szablewską wprowadziła w klimat wróżb, magię kart i wizję horoskopu. Astrologia, szczególnie przyjazna wybranym znakom Zodiaku, sprzyjała, zapowiadając dalekie podróże. Seniorzy, za przykładem młodych, wprawiali w ruch świetlaną kulę czy globus, by, jak za sprawą czarodziejskiej różdżki, przenieść się w zgoła odmienną czasoprzestrzeń… Wśród stanowisk przygotowanych przez młodzież nie zabrakło tajemnic wosku, który lany przez dziurkę w kluczu, wiele zdradzić może.
       Wieczór andrzejkowy przebiegał w miłej atmosferze partnerskich rozmów z seniorami oraz integracji młodzieży zaprzyjaźnionych elbląskich szkół.
       Organizatorzy: Danuta Kaszczuk, Edyta Pardo, Joanna Pawlukowicz, Magdalena Goryszewska.
      
uczestnicy projektu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama