UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Młodzi zabierają głos

 
Elbląg, Młodzi zabierają głos
fot. Anna Dembińska

Mają mnóstwo pomysłów, są ambitni i chcą mieć wpływ na losy naszego miasta i jego mieszkańców. Podczas dzisiejszej (5 listopada) drugiej sesji Młodzieżowej Rady Miasta podsumowali swoje dotychczasowe działania, podjęli nowe uchwały i przyjęli nowych członków. Zobacz zdjęcia.

Od ostatniej sesji, która miała miejsce w maju, działali, spotykali się, dyskutowali, przedstawiali nowe pomysły. - Są one obecnie w fazie projektowania. O niektórych jeszcze niestety nie mogę mówić, bo muszą być najpierw uchwalone podczas sesji – mówi Aleksandra Dąbrowska, przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta. - Tworzymy projekty, niektóre są już w fazie ustalania z władzami. Na tę chwilę podjęliśmy kilka działań, jednym z nich był projekt międzynarodowy – dodaje. - Odbywały się tzw. okrągłe stoły. Podczas jednego z nich obradowaliśmy na temat Budżetu Obywatelskiego, podczas kolejnego na temat wolontariatu. Wzięliśmy też udział w marszu Amazonek oraz w wystąpieniu publicznym, podczas którego zaprezentowaliśmy wnioski z okrągłego stołu.

W dzisiejszej sesji Młodzieżowej Rady Miasta wzięło udział 42 radnych, wśród nich kilkoro nowych członków, którzy w obecności prezydenta miasta Witolda Wróblewskiego, przewodniczącego Rady Miasta Antoniego Czyżyka oraz swoich nauczycieli złożyli ślubowanie. - W skład Młodzieżowej Rady Miasta wchodzą po dwie osoby z każdej elbląskiej publicznej szkoły podstawowej i ponadpodstawowej – mówi Aleksandra Dąbrowska. - Młodzieżowa Rada Miasta funkcjonuje na zasadzie spotkań roboczych, podczas których przestawiamy swoje pomysły, dyskutujemy, jak je zrealizować i wprowadzić w życie. Na sesjach uchwalamy te pomysły. Jest to praktycznie kalka Rady Miasta. Jesteśmy wdzięczni władzom miasta za wsparcie, jakie nam oferują i liczymy na owocną współpracę i na to, ze uda nam się zrealizować nasze pomysły.

Najważniejszym punktem dzisiejszych obrad było przyjęcie nowego logo Młodzieżowej rady Miasta. Wybrano je spośród konkursowych prac nadesłanych przez uczniów elbląskich szkół. Zwyciężyła praca Kamili Sidorek z II Liceum Ogólnokształcącego. Wyróżniono także prace Fabiana Prończyka ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Przemysława Gawędy z Zespołu Szkół Technicznych.

Młodzi radni podjęli też dwie kolejne ważne uchwały. Przyjęli nowy regulamin Młodzieżowej Rady Miasta oraz zatwierdzili zespoły problemowe. Kolejną sesję zaplanowano na drugie półrocze roku szkolnego.

dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
 • co ci młodzi ludzie maja do gadania nic nic nic sa bo sa i to jest zabawa lepiej by do nauki do ksiażki a nie bawic sie w polityków nikt ich nie slucha nie maja prawa głosu tylko sie bawia masakra szok i niedowierzanie
 • @BARBI - Czy ty masz jakąś wiedze na ten temat
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  7
  10
  MIESZKANIEC DUMNY Z MIASTA(2019-11-05)
 • Po co ta szopka? Do szkoły. Do rządzenia starszyzna a nie małolaci.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  21
  Pio123(2019-11-05)
 • prosiaczki musza poczekać aż im świnie ustąpią miejsca przy korycie
 • MariuszLewandowski-Fc Jak widać z waszych wpisów głupich nie sieją a i tak ich nie brakuje. Betonowa ściana dwa metry rozpędu i reset systemu. Młodzi powinni mieć obowiązkowe zajęcia z polityki tyle że żaden z nauczycieli zapewne nie potrafiłby ich poprowadzić w sposób na tyle bezstronny by nie była to propaganda tej czy innej opcji. Te dzieciaki za kilka lat zaczną głosować i decydować o tym mieście i ja bym chciał żeby podejmowali mądre i przemyślane decyzja a MRM to dobre poletko do takiej nauki. Szanowni przedmówcy widać na wszelkich zajęciach spali lub zbijali bączki skoro nie rozumieją po co komu szkoła. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19
  16
  MariuszLewandowski-Fc(2019-11-05)
 • Dyskutujecie o BO ? To spytajcie się prezydenta, co to za rewitalizacja ulicy Garnizonowej z płyt betonowych na płyty betonowe za 200 tys. zł w ramach BO ? Dalej nie ma asfaltu, chodników i lamp.
 • Greta wam gratuluje
 • Skoro jesteś dumny z miasta, w którym nic ciekawego się nie dzieje i z którego rok w rok uciekają ludzie, a także zmniejsza się liczba mieszkańców, to ja nie mam pytań.
 • Młodzież nie da rady. Ten komunistyczny beton jaki jest w UM na to nie pozwoli, by młodzi mieli głos. Z administratorem miasto-wsi na czele.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  4
  Paracelsus(2019-11-05)
 • OOO Mariush się pojawił. .. jeszcze pytanie gdzie Pan Koliński, bo coś przycichł po wyborach. ..
 • Po pierwsze nie macie prawa obrażać tej młodzieży, uważacie sie za starszych , a wasz poziom i kultura jest poniżej zera... ( ciekawe w sumie ile macie lat, że ja mając 21 lat przypominam wam o kulturze osobistej ) Po drugie fajnie że jest taka sprawa, że młodzi ludzie mogą uczestniczyc w rozwoju tego miasta. Logiczne że nie oni zatwierdzają ostateczną decyzje ale na pewno będe mieli duzo ciekawych i kreatywnych pomysłów ktore beda brane pod uwage ( po to własnie są te spotkania)
 • Jak dorośniesz to zrozumiesz, że w tym Elblągu tkwi głęboka komuna, układy, układziki, znajomości w Urzędzie Miejskim. Nikt z zewnątrz tego porządku nie zmąci. Władza wie lepiej i władza, czytaj Towarzysze partyjni nieboszczki KC PZPR tej władzy nie oddadzą młodym, chyba, że w sposób naturalny. Elbląg był i jest czerwony i tylko naturalna śmierć kolesi z układu oderwie ich od koryta.
Reklama