UWAGA!

"Młodzież w działaniu". I tak od 7 lat

 
Elbląg, Nasza reprezentacja w Londynie
Nasza reprezentacja w Londynie (fot. nadesłana)

Od 2 do 9 sierpnia w Londynie odbywało się seminarium „JANUS” podsumowujące siedem lat Programu "Młodzież w działaniu". Podczas najważniejszego spotkania młodzieży w Europie nie mogło zabraknąć polskiej delegacji. Nasz kraj reprezentowali elblążanie.

Stowarzyszenie Elbląg Europa odniosło kolejny sukces. Po nagrodzie „Eurodesk 2013 Information & Dissemination Champion Award” oraz zdobyciu grantu na jedyny w Polsce projekt w terminie majowym 1.3 programu „Młodzież w działaniu”, to właśnie ta organizacja reprezentowała polską młodzież w Londynie. Jest to niesamowicie ważna promocja dla kraju, jak i Elbląga, gdyż na seminarium spotkały się najważniejsze osobistości programu „Młodzież w działaniu”. Nasi delegaci aktywnie uczestniczyli w wydarzeniu, nawiązując nowe kontakty i relacje, które w przyszłości mogą zaowocować tym, że Elbląg stanie się dla młodzieży bardzo atrakcyjny.
       Głównym celem seminarium było podsumowanie dokonań w ramach programu Unii Europejskiej "Młodzież w działaniu" oraz zaplanowanie wspólnych projektów w nowym programie. Seminarium zakończyło się prestiżową konferencją dotyczącą mobilności młodzieży i wypracowaniem sieci młodzieżowej dla nowego programu „Erasmus +”.
       By zrozumieć, jak ważny jest to program wystarczy przytoczyć liczby. Łączny budżet programu na siedem lat (2007-2013) wynosi 885 milionów euro. Finansowany jest zarówno ze środków Komisji, jak i z budżetu Ministerstwa Edukacji Narodowej. Roczny budżet ustala Parlament Europejski i Rada. Tak ogromne środki finansowe pozwalają na tworzenie projektów, dzięki którym młodzież może realizować swoje pasje, marzenia i budować doświadczenie, dzięki któremu w przyszłości będzie atrakcyjna na rynku pracy.
       W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele 25 krajów europejskich, łącznie ok. 80 liderów i pracowników młodzieżowych oraz delegaci instytucji europejskich.
      
Łukasz Sienkiewicz, Stowarzyszenie Elbląg Europa
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Szczegóły tutaj:
 • Brawo. Myslałem, że w Elblągu nie ma już tak aktywnej młodzieży
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  Radek137(2013-08-10)
 • jak dla mnie ta organizacja robi minimum dla elblaskiej mlodzieży, zapytalam kiedys w pewnym gimnazjum i liceum czy slyszeli o Stowarzyszeniu Elblag Europa - nikt nie słyszal !!! kazdy pytal co to jest. .. wiec ja sie pytam, dzialacie tylko wsrod swoich w bardzo zamknietym gronie, nie trzeba jezdzic po UK, zrobcie cos by elblaska mlodziez wiedziala, ze w ogole ISTNIEJECIE. To powinien byc wasz cel, blisko elblaskiej mlodzieży dotarcie do kazdego mlodego człowieka. Bo to zaden cel zrzeszac tych co chcą, a ci co nie wiedza, moze tez by chcieli. .. .tylko nie wiedza. ..
 • trzeba bylo zadac pytanie czy byli na puszczaniu lampionow i czy wiedza kto to organizowal. .. zle zadane pytanie zla odpowiedz mlodziez nie interesuje sie tym kto cos organizuje i czy mozna jakos pomoc tylko tym gdzie isc na impreze i ze w elblagu jest ich malo
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1
  0
  osobaktorawiecotoEE(2013-08-12)
 • bo do mlodziezy trzeba wyjsc i pokazac i zachecic, . .puszczanie lampionow ot mi akcja stwarzajaca zagrozenie. ..
Reklama