UWAGA!

Modelarze w Ornecie

 
Elbląg, Modelarze w Ornecie
fot. nadesłana

Już w najbliższą sobotę 21 września rozpoczyna się Festiwal Modelarski w Ornecie. Impreza potrwa dwa dni a w jej programie znalazły się m.in. konkurs modeli redukcyjnych, pokazy modeli RC, konkurs latawca oraz warsztaty modelarskie. Na festiwal jadą również modelarze z Elbląga. 

Impreza rozpocznie się w sobotę konkursem plastikowych oraz kartonowych modeli redukcyjnych dla profesjonalistów, których zgłoszenia będą przyjmowane do godz. 14 w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ornecie. Tego samego dnia od godz. 12 przy sprzyjającej pogodzie odbywać się będą pokazy latających, pływających i jeżdżących modeli RC sterowanych radiem, zaś na godz. 14 przewidziano nie lada atrakcję, czyli naukę sterowania modelami RC mobilnymi.
       Swoją obecność już zapowiedzieli mistrzowie świata kartonowych modeli redukcyjnych. Na Jeziorze Mieczowym odbędą się pokazy modeli pływających wykonanych przez wielokrotnych Mistrzów Polski, którzy dodatkowo poprowadzą lekcje sterowania dla zainteresowanych.
       Sobotnie popołudnie to czas na praktykę, czyli warsztaty modelarskie pod okiem profesjonalistów. Przez dwie godziny każdy zainteresowany będzie mógł skleić własny samolot. Start o godz. 14.00 w Hali Sportowej. Druga część warsztatów dla nieobecnych lub tych, którzy będą chcieli dokończyć swoje modele zaplanowana została na niedzielę w godzinach 9.00-13.00.
       W niedzielny poranek otwarta zostanie wystawa pokonkursowa dla publiczności, którą będzie można zwiedzać w godzinach 9.00-13.00. Zobaczyć będzie można m.in. czołgi, samoloty, makiety, figurki czy statki. Na pewno nie zabraknie na niej modelarskich cudeniek w tym modeli redukcyjnych plastikowych wielokrotnych mistrzów i wicemistrzów Polski. – podkreśla Robert Dubaj, główny inicjator wydarzenia.
       W tym samym czasie na terenie orneckiego OSIRu rozpocznie się otwarty konkurs latawca w III kategoriach: latawce płaskie, skrzynkowe i kategoria open. Do udziału w konkursie organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców oraz gości planujących wizytę w Ornecie. Dodatkowo drugiego dnia na terenie Hali po raz pierwszy pojawi się Giełda Modelarska – dodaje Mirosław Bieliński, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji. – dodatkową atrakcją będą wojskowe pojazdy mechaniczne oraz pojazdy Straży Pożarnej i Straży Granicznej. Oficjalne zakończenie imprezy, rozdanie nagród, pucharów i dyplomów zaplanowane zostało na godz. 14.
      
      
       Plan Festiwalu Modelarskiego:
       21 września (sobota)
      
       Przyjmowanie modeli do godz. 14.00
       Imprezy towarzyszące:
       12.00 - 17.00 pokazy modeli RC sterowanych radiem
       14.00 - 16.00 nauka sterowania modelami RC mobilnymi oraz warsztaty modelarskie
       22 września (niedziela)
       9.00 - 13.00 wystawa pokonkursowa, giełda modelarska, warsztaty modelarskie, pokazy modeli RC oraz nauka sterowania modelami
       10.00 - 13.00 otwarty konkurs latawca w III kategoriach: latawce płaskie, skrzynkowe i kategoria open
       14.00 uroczyste zakończenie Festiwalu
      
       Miejsce: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ornecie
       Głównym organizatorem wydarzenia jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ornecie.
Anna Łebek-Obrycka, dyrektor MDK w Ornecie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama