UWAGA!

Modernizacja pomnika

 Elbląg, Modernizacja pomnika

– Wierzę, że młodzież jest patriotyczna. Niech pamięta, że byli tutaj tacy, Kresowianie, Sybiracy i AK-owcy, którzy poświęcali wszystko dla Najjaśniejszej Rzeczypospolitej – mówi Julian Szewczyński, prezes Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich, apelując o pomoc w sfinansowaniu modernizacji pomnika Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej w Elblągu.

Pomnik mieści się przy Zespole Szkół Muzycznych w Elblągu. Koszt modernizacji szacowany jest na 40.000 zł. Odsłonięcie i poświęcenie nowego pomnika zaplanowane zostało na 27 września.
      
       Zobacz cały materiał
      
Jola Prokopowicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Czy to chodzi o to AK które posłało 200000 Warszawiaków do piachu bo z nienawiści do ruskich wywołali powstanie Jeżeli to samo, to szkoda naszych 40000 na pomnik bo poległym w Warszawie się ten pomnik należy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  @wczerwonym(2010-09-22)
 • Czy ta wstążka z prawej strony na mundurze to Virtuti Militari ? Zielony.
 • Order Krzyża Virtuti Militari jako najwyższe rangą odznaczenie nosi się pierwszy po lewej stronie (patrząc na odznaczonego). Wstążka orderowa jest granatowo-niebiesko-granatowa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MirCrow(2010-09-22)
 • drogi panie Julianie nasze urzedy maja to gleboko bo oni na tym nie zarobia trzeba zrobic zzute na ten pomnik jakas mala popijawka z jedzonkiem w srodku miasta i pozbierac pieniazki od ludzi i sami to wyremontowac na urzedy nie ma co liczyyc!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Jestemza(2010-09-22)
 • polowa elblazan nie wie co to za pomnik polowa zlomiazy sie czaji zeby go na wozek zabrac zobaczcie jakie to smutne tamci Wielcy Ludzie oddali zycie za nasz kochana polske a te kanalie nawet nie chca wyremontowac pomnika zero szacunku dla kazdego urzedu i jeszcze kazdy kradnie na lewo i prawo czy o to walczylismy????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wszystkosiewali(2010-09-22)
Reklama