UWAGA!

Modlitwa za prześladowanych w Indiach

Nie chcemy pozostać obojętni wobec prześladowań chrześcijan, jakie wybuchły w Indiach dlatego też zapraszamy wszystkich na spotkanie modlitewne w intencji prześladowanych w niedzielę 16 listopada o godz. 19 – zachęca o. Mateusz Stachowski z franciszkańskiej parafii pw. św. Pawła.

- Ogromna nietolerancja religijna obaliła mit o Indiach, który panował do tej pory – mówi o. Mateusz. - Chrześcijanie są tam prześladowani za swą wiarę, swoje przekonania.
     - Nie możemy pozostać obojętni wobec tych wydarzeń – podkreśla franciszkanin. - Każdy może włączyć się aktywnie w protest przeciw przemocy wysyłając pismo do ambasady indyjskiej w Polsce (wzór listu znajduje się na stronie internetowej www.alterna.vel.pl). W najbliższą niedzielę, 16 listopada, wzór ten pojawi się w katolickiej prasie w Polsce. Tego też dnia w kościele się św. Pawła przy ul. Obrońców Pokoju podjęta zostanie modlitwa za prześladowanych braci, ale także za prześladowców.
     Początek spotkania modlitewnego o godz. 19.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • A kto się pomodli za prześladowanych przez kościół katolicki, np. w Afryce?
 • A kto się pomodli za tych którzy zginęli za KK i przez KK oraz w imię KK - bo nie Boga przecież.
 • Na pewno nie wy. .. Zamiast wpisywać durne komentarze lepiej się 10 razy zastanówcie. I dokładniej przeczytajcie informacje dotyczące prześladowań w Indiach. Jednym słowem los tamtych ludzi jest wam obojętny? Pięknie. .. :(
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  OraProNobis(2008-11-15)
 • Robią w Indiach dokładnie to samo co Kościół robił na terenie Europy - podjudzanie ludzi przeciwko pewnym zwyczajom, nacją czy innowierstwu. I jak wiele organizacji przyreligijnych robiło to wcześniej i będzie robiło dopóty będzie z tego zysk. I jest mi to równie obojętne co tysiące dzieci umierających codziennie z głodu, miliony umierające rok rocznie z zaniedbania medycznego i wojen, a jak umrą miliardy przy zderzeniu komety z Ziemią to będę to miał też szczerze w poważaniu.
 • Toś doprawdy głupi
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Abed-Nego(2008-11-16)
 • A kto się pomodli za rzesze kobiet „ skrzywdzonych” przez „ czarnych” i pozostawionych samych sobie z ich bękartem. Najgłębszym uzasadnieniem celibatu jest, tylko i wyłącznie CHYTROŚĆ i niechęć do dzielenia się hiperfortuną, Jakież to katolickie!
 • Potomkowie INKWIZYCJI zatroszczyli się o swoch. Zamiast mało skutecznego paciorka możecie tam pojechać i stanąć w ich obronie. Jakie to proste. Pomodlą się i będą mieli poczucie dobrze spełnionego obowiazku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AGnostyk(2008-11-16)
 • Proszę, jak to się ciekawie odbywa. .. Informacja, to zaproszenie dla chrześcijan i ludzi dobrej woli do modlitwy za prześladowanych i prześladujących, a najbardziej "dzwoni" to w uszach ludzi z kompleksami i nierozwiązanymi problemami. .. Nie chcecie - nie czytajcie, nie przychodźcie, nie módlcie się, ale dlaczego plujecie i zioniecie jadem? Znam niestety odpowiedź - to polska (i elbląska. .. ) rzeczywistość. Psy szczekają, karawana jedzie dalej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  OraProNobis(2008-11-17)
 • Nie karawana panie Ora tylko pielgrzymka i nie ma żadnej nienawiści w wyszydzaniu hipokryzji i wykorzystywania naiwności. A tak naprawdę kolejna msza i kolejny pretekst do wyłudzenia kasy.
Reklama