UWAGA!

Mój wybór – moje życie

W elbląskich placówkach oświatowych realizowany jest projekt „Mój wybór - moje życie - program terapeutyczny dla uczniów elbląskich szkół podstawowych i gimnazjalnych" współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Celem projektu jest wzmocnienie rozwoju osobowego i społecznego uczniów niefunkcjonujących należycie w procesie kształcenia i zagrożonych przedwczesnym wypadnięciem z systemu oświaty.
       Do tej pory wsparciem w ramach projektu objęto 726 uczniów z 25 elbląskich publicznych szkół podstawowych i gimnazjalnych. W każdej z 59 utworzonych grup odbył się 45-godzinny cykl zajęć warsztatowych, mających na celu rozwijanie wśród młodych ludzi umiejętności społecznych, m.in. asertywności, umiejętności komunikowania się, przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym oraz wzmacniania poczucia własnej wartości i radzenia sobie w trudnych sytuacjach.
       Zajęcia prowadzone są aktywnymi metodami, maksymalnie angażującymi uczniów w problematykę zajęć. Podczas warsztatów wykorzystywane są różnorodne formy: burza mózgów, mini-wykład, praca w grupach, dyskusja, gry dydaktyczne, etiudy teatralne, metoda projektów, a także udział w imprezach kulturalnych. Treść warsztatów w poszczególnych grupach zróżnicowano ze względu na wiek beneficjentów.
       W każdej szkole uczniowie objęci projektem organizują treningi praktyczne, polegające na samodzielnym przygotowaniu jakiegoś zadania, wydarzenia, wystawy, spotkania itp. Pozwala to uczestnikom projektu wykazać własną inicjatywę, samodzielność, co z kolei przekłada się na zwiększenie poziomu ich wiedzy oraz umiejętności społecznych i interpersonalnych. Do chwili obecnej odbyło się łącznie 118 takich treningów. Dodatkowo w ramach projektu odbywają się spotkania informacyjne dla rodziców i nauczycieli.
      
       Projekt „Mój wybór - moje życie" jest kontynuacją działań podjętych przez Prezydenta Miasta Elbląga w ramach realizacji Elbląskiego Programu Profilaktyki „Odnaleźć się w sobie", który przyniósł naszemu miastu I nagrodę w kategorii oświata w ogólnopolskim konkursie „Samorządowy Lider Zarządzania 2009". Na jego realizację, która potrwa do końca sierpnia 2011 r., prezydent Elbląga pozyskał kwotę 925.704,00 zł.
      
      
UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama