UWAGA!

Msza święta po łacinie

 Elbląg, Msza święta w języku łacińskim odprawiona zostanie 28 lutego o godz. 15 w kościele pw. MBKP przy ul. Robotniczej
Msza święta w języku łacińskim odprawiona zostanie 28 lutego o godz. 15 w kościele pw. MBKP przy ul. Robotniczej (fot. nadesłana)

Zapraszamy na Mszę Świętą w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego, która odprawiona zostanie 28 lutego o godz. 15 w kaplicy Miłosierdzia Bożego w parafii Matki Bożej Królowej Polski przy ul. Robotniczej.

Zachęcamy do poznania bogactwa Liturgii Kościoła, modlitwy Jego językiem – łaciną - i do kontemplacji Najświętszej Ofiary w sposób, w jaki czynili to przez wieki nasi przodkowie, także starsi elblążanie, którzy z pewnością pamiętają tę mszę. Papież Benedykt XVI powiedział, że „To, co poprzednie pokolenia uważały za święte, świętym pozostaje i wielkim także dla nas".
       Msza sprawowana będzie dnia 28 lutego o godzinie 15 w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Elblągu, ul. Robotnicza 69 w kaplicy Miłosierdzia Bożego przez ojca Gracjana Landowskiego OFM, przełożonego klasztoru w Kadynach.
       Więcej informacji na temat mszy łacińskich w Elblągu, Kadynach oraz w Kwidzynie można znaleźć na Facebooku na grupach Elbląskie Środowisko Tradycji Katolickiej lub Msza trydencka w Kwidzynie.
      
Wiktor Kuranczyk

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama