UWAGA!

Msze święte na elbląskich cmentarzach

W dzień Wszystkich Świętych na dwóch największych elbląskich nekropoliach odprawione zostaną msze święte w intencji zmarłych, a cmentarnymi alejkami przejdą procesje.

1 listopada na cmentarzu Dębica msza święta odprawiona zostanie o godz. 13 w starej kaplicy, a po niej alejami przejdzie procesja.
     Również 1 listopada o godz. 11.30 w kościele pw. Wszystkich Świętych przy ul. Agrykola ks. biskup Jan Styrna odprawi mszę świętą za dusze zmarłych. Następnie cmentarnymi alejkami ruszy procesja pod Krzyż Katyński.
     W tym dniu nie będzie mszy świętej w dolnym kościele o godz. 10 oraz mszy świętej o godz. 12.45. Natomiast bezpośrednio po zakończeniu procesji w kościele parafialnym zostanie odprawiona dodatkowa msza.
     Wieczorem o godz. 17.45 będą czytane wypominki, a o godz. 18 zostanie odprawiona msza święta z nieszporami żałobnymi w intencji wszystkich wiernych zmarłych.
     W niedzielę 2 listopada, w Dzień Zaduszny, msze święte w kościele przy ul. Agrykola będą odprawiane: o godz. 7, 8.30, 10 (tylko górny kościół), 11.30 - z procesją żałobną, 12.45, natomiast wieczorem o godz. 17.45 wypominki i o godz. 18 msza święta z nieszporami za zmarłych.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • I jak zwykle za kasę zostanie wymodlona prosta droga do nieba. Nie lepiej uczynkiem niż modleniem.
  • Trzeci reportaż i ręce opadają: "Dzień Wszystkich Świętych"Kto pilnuje poprawności pojęć?Przecież to zakrawa o pomstę do nieba. Jak można będąc Polakiem tak przekręcać pojęcia, tak ważne pojęcia dla każdego prawdziwego katolika czyli: Uroczystość czy jak kto woli Święto Wszystkich Świętych i Dzień Zmarłych czyli dzień zaduszny obchodzony 2 listopada. ..
  • Msze były winnych godzinach
Reklama