UWAGA!

Na co wydać 5,9 mln zł?

 Elbląg, Radni PiS i poseł Jerzy Wilk (drugi od prawej) przedstawili propozycje wykorzystania pieniędzy z Funduszu Inwestycji Samorządowych
Radni PiS i poseł Jerzy Wilk (drugi od prawej) przedstawili propozycje wykorzystania pieniędzy z Funduszu Inwestycji Samorządowych (fot. Michał Skroboszewski)

Elbląg może uzyskać 5,9 mln zł z Funduszu Inwestycji Samorządowych stworzonego przez rząd. Na konferencji prasowej elbląscy radni PiS i poseł Jerzy Wilk proponowali, co można z tych pieniędzy sfinansować.

Funduszu Inwestycji Samorządowych ma powstać na podstawie Tarczy Antykryzysowej 4.0. Kwota 5,9 mln złotych, jaką może otrzymać Elbląg, wynika z algorytmu opracowanego przez rząd, który bierze pod uwagę dotychczasowy poziom inwestycji w gminach. Kwoty maksymalnego limitu dotacji wynikają z relacji wydatków majątkowych i zamożności gmin i powiatów. Przykładowo: inne gminy w naszym regionie mogą liczyć na następujące kwoty: Braniewo: 2,4 mln zł., Frombork: 500 tys. zł, gmina wiejska Elbląg: 2,2 mln zł, Pasłęk: 1,4 mln zł, Tolkmicko: 500 tys. zł.

Dziś na konferencji prasowej elbląscy radni Prawa i Sprawiedliwości i poseł Jerzy Wilk wysuwali propozycje, na co można przeznaczyć tę kwotę.

- Te środki można wykorzystać jako wkład własny do projektów unijnych – mówił poseł Jerzy Wilk.

- Jak mówią założenia Tarczy 4.0, te środki mają być przeznaczone na cele inwestycyjne, bliskie ludziom. Przede wszystkim remonty szkół, przedszkoli. W Elblągu mogłaby być przeprowadzona termoizolacja Szkoły Podstawowej nr 9. Można zastanowić się też nad modernizacją basenu. Mógłby być to element wkładu własnego do całej inwestycji – dodał radny Rafał Traks.

- Można zbudować nowe przedszkole i żłobek na Zatorzu – kontynuował radny Marek Pruszak.

- Możemy skorzystać z tych pieniędzy, aby stworzyć program dla portu w Elblągu – mówił radny Janusz Hajdukowski.

Nabór wniosków ma ruszyć z początkiem sierpnia, a wypłata pieniędzy za pośrednictwem wojewody od września. Pieniądze będzie można wydać do końca 2022 r. Dotacja jest bezzwrotna.

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Panie Wilk mierzy się Pan z chorobą? Duży spadek masy ciała. Wszystkiego dobrego.
 • Pojawią się pieniądze ? W takim razie nie dziwi widok jakoś tak dziwnie nieobecnych w przestrzeni publicznej zwolenników pewnej partii na p. .. .
 • To Elblag tyle kasy a olsztyn ile. W olsztynie wszystko budują od zera a w Elblągu nic. Na dodatek opcje P O i PSL i SLD to do niczego. NAWET nie warto na nich głosować. A co z koleją nadzalewowa. Nadal cisza. Remontuje tory i dworce olsztyn i mazury a Elbląg NAWET nie bedzie miał połączenia kolejowego z CPK który powstanie. ELBLAG WYKLUCZONYM MIASTEM.
 • Elblag nawet nie ma bezposrednich polaczen kolejowych z reszta POLSKI. Wszystko albo przez olsztyn albo z olsztyna. Tak degraduja się Elbląg. PiS rządzi w Polsce i tego faktu nie zauważa.
 • Brawo PiS dzięki za przekop. A w Elblągu nic nie robi się z rzeką Elbląg i portem. Chyba obrotnice statków to można spokojnie budować. Basen - kąpielisko ruina, komunikacja zbieranina okazów. Można wyliczać co nie zrobili obecnie rządzący miastem. A Światowid remont stoi jest lato pogoda sprzyja. Co PiS tego nie widzi.
 • rozdać samotnym matkom!
 • Rozdać nauczycielom. Jako jedyna grupa może liczyć na podwyżki od września.
 • Inwestycje to chyba coś co da kolejne miejsca pracy dodatkowe miejsca pracy kolejne wpływy do budżetu a nie wydawanie na remonty szkół, przedszkoli itp. Panowie ja wiem że wy lubicie wszystko co ma w nazwie "+"ostatnio jeden z kandydatów na Prezydenta PR dał waszej parki kolejny pomysł :)menelowe +
 • Jest was czterech dajcie po 1,5 banki które zabraliście ludziom w wynagrodzeniach i apanażach i po kłopocie. .. @ JPII
 • .. .a podgrzewaną płytę stadionu i więcej krytej trybuny Olimpii to ja na bezrobociu zrobię ? Zamiast dążyć do awansu to z góry przekreślają harówe na boisku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  7
  Max63(2020-06-24)
 • To jest 60zł na elblążanina. .. na dobry obiad z kieliszkiem !!! Niech zarobią nasi kochani restauratorzy !!! @ starówka
 • Na krzesła elektryczne dla pracowników ratusza
Reklama