UWAGA!

Na Elbląg z góry nie popatrzysz

 Elbląg, Na razie nie ma takich widoków
Na razie nie ma takich widoków (fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl.pl)

Brama Targowa będzie zamknięta do lipca, wieża katedry pw. św. Mikołaja do czerwca. Decyzję o otwarciu atrakcji turystycznych Elbląga zostaną podjęte na podstawie danych na temat pandemii koronawirusa.

Początek maja oznaczał otwarcie Bramy Targowej – jednej z atrakcji turystycznych Elbląga. W tym roku z powodu pandemii koronawirusa Brama zostanie zamknięta.

- Na razie przez maj i czerwiec. Potem decyzje zostaną podjęte na podstawie danych dotyczących koronawirusa – informuje Leszek Marcinkowski, prezes elbląskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego.

Oznacza to, że punkt widokowy mieszczący się w Bramie Targowej nie będzie dostępny dla turystów. PTTK nie uruchomi też punktu Informacji Turystycznej, który mieścił się w Bramie.

- Informacja Turystyczna na razie funkcjonuje tylko w budynku Ratusza Staromiejskiego, ale jest niedostępna dla turystów i mieszkańców. Informacji udzielamy tylko telefonicznie i za pośrednictwem maila – mówi Leszek Marcinkowski.

Wieża katedry pw. św. Mikołaja została zamknięta do końca maja.

- Decyzję o udostępnieniu jej dla turystów podejmiemy w czerwcu na podstawie danych dotyczących pandemii – informuje ks. kanonik Stanisław Błaszkowski, proboszcz katedry pw. św. Mikołaja.

SM

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama