UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Na Krótkiej zadomowią się ptaki

 
Elbląg, Tak jest
Tak jest (fot. Michał Skroboszewski)

Posadzą berberys, bez czarny, jarząb, a obok ustawią karmniki, budki lęgowe i poidełka po to, by chciały tu przylatywać ptaki. Znajdzie się także miejsce na ognisko, będą tablice edukacyjne oraz siedziska z drewna po to, by chcieli tu spędzać czas elblążanie. Głównie ci młodsi, którzy w "Ptasim Ogrodzie" przy siedzibie elbląskiego Oddziału PTTK będą spędzać czas przyjemnie i pożytecznie.

Siedzibą elbląskiego Oddziału PTTK jest jedną z najpiękniejszych kamienic w samym centrum miasta, przy zabytkowym Parku Planty. Za budynkiem pozostaje ponad 500 metrów niezagospodarowanej przestrzeni, który wiosną członkowie PTTK społecznie uporządkowali i wpadli na pomysł - tu powstanie “Ptasi Ogród”. Będzie to miejsce do prowadzenia edukacji dla dzieci i młodzieży.
       - Motywem przewodnim ogrodu jest edukacja przyrodnicza – wyjaśnia Kamil Zimnicki, wiceprezes elbląskiego oddziału PTTK. - Chcemy stworzyć przestrzeń, w której przewodnicy, jak i cała nasza kadra programowa, będą mogli prowadzić zajęcia. Realizację projektu zaczniemy od przygotowania terenu pod zagospodarowanie (przekopanie, rozplantowanie, wygrabienie zanieczyszczeń). To nastąpi jeszcze w tym miesiącu - zapewnia Kamil Zimnicki. - W “Ptasim Ogrodzie” posadzimy ptakolubne rośliny takie, jak np. berberys, bez czarny, jarząb - zgodnie z motywem całego projektu. W ogrodzie będą karmniki, budki lęgowe i poidełka dla ptaków, a także miejsce na ognisko, tablice edukacyjne oraz różnego rodzaju siedziska z drewna.
       Tu przy ul. Krótkiej, w zacisznym miejscu, choć niemal w centrum miasta, prowadzone będą zajęcia terenowe, warsztaty nt. jak się robi karmnik oraz wykłady - także otwarte, dla wszystkich zainteresowanych elblążan. W sumie PTTK zakłada organizację 75 tego typu wydarzeń.

  Elbląg, A tak będzie
A tak będzie (fot. nadesłana)


       - Olbrzymi wkład w "Ptasi Ogród" mają: Nadleśnictwo Elbląg, które wyposaży ogród w tablice informacyjne, dostarczy również drewno na siedziska - wylicza Kamil Zimnicki. - Biblioteka Elbląska służy wsparciem merytorycznym, to w jej zasobach znajdują się przecież dawne zielniki; Polska Akademia Nauk - stacja ornitologiczna w Gdańsku (Górki Wschodnie) - zorganizuje m.in. warsztaty przyrodnicze dla dzieci i młodzieży czy przeprowadzenie obrączkowania ptaków, a Zarząd Zieleni Miejskiej opracował projekt zagospodarowania terenu oraz obiecał pomoc przy nasadzeniach.
       "Ptasi Ogród" ma żyć przez cały rok.
       - Zimową porą ptaki szczególnie potrzebują naszego wsparcia, dlatego będziemy organizować warsztaty poświęcone np. tematyce, jak je karmić - zapowiada wiceprezes elbląskiego Oddziału PTTK. - I wcale nie trzeba daleko jeździć, by poznać ciekawe gatunki ptaków.
       Projekt "Ptasi Ogród" to koszt 40 tys. zł, z czego 12 tys. zł to środki zewnętrzne.
      

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama