UWAGA!

Na remont trzeba poczekać

 Elbląg, W pechowym budynku muszą poczekać na remont
W pechowym budynku muszą poczekać na remont (fot. Anna Dembińska)

19 marca doszło do zadymienia mieszkania w budynku przy al. Grunwaldzkiej. Nasz czytelnik dostał zakaz korzystania z pieca do czasu remontu komina, na ten jednak - jak się dowiedzieliśmy - trzeba poczekać do przyszłego tygodnia.

- 19 marca mieliśmy interwencję straży pożarnej i policji w związku z zadymieniem klatki schodowej i mieszkania. Mam zakaz palenia w piecu a w mieszkaniu jest zimno ponieważ nie mam innego ogrzewania – napisał do nas Czytelnik.

Dziś jest 31 marca, wróciła zima. Nie ma się więc co dziwić, że naszemu czytelnikowi, który mieszka w lokalu komunalnym przy al. Grunwaldzkiej, powoli kończy się cierpliwość. Zwróciliśmy się więc do Zarządu Budynków Komunalnych o wyjaśnienie sytuacji.

- Z informacji uzyskanych od zarządcy wynika, że zadymienie lokalu powstało w wyniku zasmolenia przewodu kominowego, który stanowi część wspólną budynku - poinformował nas Artur Adamczuk, dyrektor Zarządu Budynków Komunalnych.

Konieczne było wykonanie ekspertyzy przez kominiarzy. - Z opinii kominiarskiej wynika, że przewód kominowy należy uszczelnić wkładem wysokotemperaturowym Wszystkie czynności z tym związane będą wykonywane przez zarządcę nieruchomości – kontynuował Artur Adamczuk.

Pechowemu mieszkańcowi ZBK złożył też propozycję nieodpłatnego wypożyczenia dwóch grzejników olejowych.

Na tym rola ZBK się skończyła, ponieważ w budynku funkcjonuje wspólnota mieszkaniowa. A w jej imieniu budynkiem zarządza MK Nieruchomości. Zadzwoniliśmy więc do zarządcy, u którego dowiedzieliśmy się, że remont komina będzie możliwy dopiero w przyszłym tygodniu. 

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Mieliście szczęście, bo jak się dzwoni do MK to administrator akurat jest w terenie.
 • Trzeba sprawdzićczym palili w piecu.
 • Dokładnie!!! przewód sam się nie zasmolił - palą płytami i przy przymkniętych drzwiczkach pieca = powinni sami zapłacić za zniszczenie komina!!! a nie Wspólnota!!!!
 • niech sobie kupi koc elektryczny jak mu w nocy marzna stopy od biedy ratuje
 • MK to najgorsza dziadowska firma, oni tylko biorą kasę za zarządzanie, oni są wiecznie w terenie, no i najlepsza ciekawostka, kto teraz został tam dyrektorem? no paranoja
 • @kominiarczyk - Lokal komunalny, więc nie Wspólnota zapłaci. Spokojnie.
 • święte słowa
 • Firma MK niewiarygodna i nieznająca się na zarządzaniu brak wiedzy z zakresu lokali własnościowych i Prawa o własności lokali. Na własnym grzbiecie doznałem znajomości prawa przez Zarządcę MK który w większości został bezprawnym Zarządcą dla budynków itd. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  mietek z polnej(2020-04-01)
 • Do Kominiarczyk masz w 100% rację przewód kominowy jeżeli służy wyłącznie do obsługi wiadomego lokalu i wymaga wstawienia urządzenia dla prawidłowego funkcjonowania urządzenia grzewczego obciąża wyłącznie dany lokal danego właściciela. nigdy najemcę. Nigdy też funduszu remontowego tworzonego dla obsługi części wspólnych w budynku. Komin jest częścią wspólną ale urządzenie wprowadzane do przewodu tego komina już nie bo służy wyłącznie jednemu właścicielowi. Nie można obciążać wydatków związanych z utrzymaniem powierzchni i części wspólnych w budynku. Brak znajomości prawa przez Zarządcę Firmy MK wprowadza niepotrzebny paraliż w wielu wspólnotach, nie jest to odosobniony przypadek. Licencja 3629..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Mietek z polnej(2020-04-01)
Reklama