UWAGA!

Na rowerze do Częstochowy? Dlaczego nie?

Elbląg, Na rowerze do Częstochowy? Dlaczego nie?

Trwają przygotowania do VI Rowerowej Pielgrzymki z Elbląga na Jasną Górę. Pątnicy wyruszają na pielgrzymie szlaki w środę (5 sierpnia) i mają do pokonania kilkaset kilometrów. Jak się przygotować do takiej wyprawy opowiada nam organizator przedsięwzięcia ks. Krzysztof Sękuła.

- To już kolejna przygotowana przez księdza wyprawa rowerowa do Częstochowy. Macie do pokonania około 500 kilometrów w niespełna tydzień. Ile osób w ubiegłym roku zdecydowało się w ten sposób spędzić część wakacji lub urlopu?
       - W ubiegłym roku pielgrzymka liczyła 130 uczestników.
      
       - A ilu osób spodziewa się ksiądz w tym roku?
       - W tym roku cały czas jest jeszcze lista otwarta. Liczymy na łaskę Pana Boga i nie jesteśmy w stanie przewidzieć liczby osób w tym roku. Ile ma być tyle będzie.
      
       - Aby dojechać do celu wystarczy zwykły rower, czy jednak potrzebny jest jakiś specjalny sprzęt?
       - Przygotowanie do pielgrzymki przede wszystkim polega na sprawdzeniu roweru, który powinien mieć chociaż kilka przerzutek. Niemniej jednak, któregoś roku jechała z nami uczestniczka na rowerze bez żadnej przerzutki i też dojechała, więc jest to względne na pewno.
      
       - Na jakie trudności muszą przygotować się osoby, które chcą wyruszyć do Częstochowy na rowerach? Co na pewno trzeba ze sobą zabrać, by szczęśliwie przejechać te kilkaset kilometrów?
       - Przygotowanie siebie to kilkudniowe krótkie po 10-15 km wyjazdy tak, aby organizm się mógł przyzwyczaić do warunków na rowerze. Poza tym należy mieć kask, karimatę i śpiwór. Reszta zapewniona jest przez organizatora, mam tu na myśli noclegi i posiłki no i całą organizację.
      
       - Co trzeba zrobić, by wziąć udział we wspólnej wędrówce na rowerach na Jasną Górę?
       - Aby zapisać się na pielgrzymkę należy odwiedzić stronę www.parafia-kozala-ryjewo.strefa.pl z niej pobrać kartę pielgrzyma, wypełnić i odesłać na podany tam adres mailowy. Najbliższe spotkanie organizacyjne będzie w Parafii Św. Jerzego w Elblągu 2 sierpnia o godz. 16.30. Serdecznie wszystkich zapraszam do wspólnego pielgrzymowania.
      
       - Dziękuję za rozmowę.
      

       Z ks. Krzysztofem Sękułą rozmawiała Marta Kowalczyk
      
mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama