[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Na rzecz seniorów

 
Elbląg, Na rzecz seniorów
Fot. Ella_87/Pixabay

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Elblągu, wspólnie z Komendą Miejską Policji w Elblągu, rozpoczyna kampanię społeczną dotyczącą zapobiegania przemocy wobec osób starszych. Kampania ma na celu podnoszenie świadomości lokalnej społeczności na temat zjawiska przemocy wobec seniorów.

Seniorzy często nie zgłaszają tego zjawiska z obawy:
       • o nie poradzenie sobie samemu
       • o byciu złym rodzicem
       • że to, co się stało, było ich winą
       • o to, że jeśli komuś powiedzą, sprawa się tylko pogorszy
       • o zabranie do domu pomocy społecznej
      
       Osoby starsze są często zawstydzone, zwłaszcza gdy doświadczają przemocy ze strony członka rodziny. Mają także nadzieję, że stosowane wobec nich nadużycia są incydentalne i wkrótce się skończą. Bywa, że nie dopuszczają do świadomości, że to się im przytrafiło.
       Pamiętajmy, iż osoby starsze są bardziej narażone na przemoc niż młodzi ludzie. Dlaczego? Ponieważ są bardziej bezbronne! Dlatego jeśli wiesz, ze osobie starszej dzieje się krzywda lub przemoc dotyczy także Ciebie skontaktuj się z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Nie zwlekaj, przyjdź lub zgłoś telefonicznie.
      
       Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Elblągu ul. Winna 9 w Elblągu
       tel. 55 625-61-00 sekretariat
       tel. 55 625-61-08 Zespół Interwencji Kryzysowej
      
       Ponadto Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Elblągu ponownie ostrzega osoby starsze przed oszustami:
       - szczególną ostrożność należy zachować w stosunku do osób podających się za urzędników i przedstawicieli instytucji, często oszuści „podszywają się” za pracowników opieki społecznej, urzędu skarbowego, ZUS, Policji, Straży Miejskiej, monterów, pracowników służby zdrowia,
       - często popełnianym przestępstwem, którego ofiarami padają ludzie starsi, jest czyn polegający na wyłudzeniu pieniędzy przez osoby podające się za członków rodziny: wnuczka, siostrzeńca,
       - oszuści mogą dzwonić lub odwiedzać osoby starsze w domu namawiając do skorzystania z najnowszych promocji lub ofert, zakupu towarów, zaciągnięcia pożyczki, podsuwają do podpisania umowy lub wysyłają je kurierem nie zostawiając kopii,
       - należy być ostrożnym w podejmowaniu decyzji wspólnego zamieszkania, jeśli osoby oferują ci pomoc, opiekę w zamian za mieszkanie.
      
       W związku z realizacją kampanii Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Elblągu ogłasił konkurs.
       karta-mops-elblag.pdf
       regulamin-mops-elblag.pdf
       sprawozdanie-mops-elblag.pdf
Łukasz Mierzejewski, UM Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • A może by nasze podobno "prawe i sprawiedliwe" państwo zrobiło prawo, że osoby po 65 roku życia maja pół roku na odstąpienie od umowy z akwizycji, pokazów, i innych tego typu wynalazków? Do tego bezpłatny zwrot towaru, jeśli był nieużywany. proste - proste.
  • No bardzo jestem ciekaw w jaki sposób będzie prowadzona ta kampania? Wezmą wykaz adresów z UM i będą "door to door" czy tylko kilka złotych myśli w gazecie i internecie?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Prorok_Igor(2019-08-28)
Reklama