UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Na wuefie nikt się nie nudzi?

 
Elbląg, Na wuefie nikt się nie nudzi?
fot. AD, arch. PortEl.pl

 W zdrowym ciele, zdrowy duch - tak brzmi słynna łacińska sentencja w tłumaczeniu na polski. By jednak ten duch nie był znudzony, elbląskie szkoły starają się uatrakcyjnić zajęcia wychowania fizycznego. To już nie tylko gimnastyka, ale także jazda na łyżwach, na wrotkach czy pływanie.

Elbląskie szkoły podstawowe bez wątpienia stawiają na rozwój sportowy swoich uczniów.
       – Pod kątem wychowania fizycznego działamy bardzo prężnie, ponieważ mamy klasy sportowe o profilu piłki siatkowej i piłki nożnej - mówi Małgorzata Lewicka, wicedyrektor SP nr 19.
       Do uprawiania różnych sportów przygotowana jest infrastruktura szkół, ale uczniowie korzystają także z obiektów miejskich.
       - Posiadamy salę gimnastyczną i dwie hale sportowe, nazywane potocznie „balonami” - prezentuje Andrzej Soja, dyrektor SP nr 1. - Jedna hala służy do gry w tenisa ziemnego, a druga do halowej piłki nożnej. Szkoła posiada również boisko do koszykówki, siatkówki i plac zabaw, który powstał w ramach projektu "Radosna szkoła" - kontynuuje dyrektor. - Prowadzone są również dodatkowe, bezpłatne zajęcia sportowe dla chętnych uczniów.
       - Duża i mała sala gimnastyczna w szkole, duży hol, na którym również przeprowadzane są zajęcia WF-u, "balon", czyli obiekt znajdujący się na naszym boisku, wykorzystujemy również salę przy ul. Browarnej, znajdująca się w budynku Gimnazjum nr 9 plus salę MOS – wylicza Edward Pietrulewicz, dyrektor SP 19.
       - Dodatkowo nasi uczniowie biorą udział w zajęciach prowadzonych na lodowisku, na basenie, mogą też jeździć na wrotkach - zauważa wicedyrektor "dziewiętnastki" Małgorzata Lewicka. - To wszystko finansowane jest z budżetu Urzędu Miejskiego - dodaje dyrektor Pietrulewicz. - Wychodzimy naprzeciw rodzicom i uczniom, chcemy uatrakcyjnić zajęcia WF-u - zapewnia wicedyrektor Lewicka.
       A co o lekcjach wychowania fizycznego sądzą uczniowie?
       - Bardzo mi się podobają lekcje WF-u, jeździmy na różne turnieje, zawody, jest bardzo fajnie - przyznaje Dawid, uczeń klasy piątej SP 19.
       We wszystkich szkołach podstawowych klasy I-III mają w planie lekcji po trzy godziny WF-u tygodniowo, natomiast klasy IV-VIII po cztery godziny. Oczywiście klasy o profilu sportowym więcej czasu poświęcają na gimnastykę i gry zespołowe.
       - Każda klasa sportowa ma dziesięć godzin WF-u w tygodniu - mówi Dominik Sobczak, nauczyciel wychowania fizycznego w SP 19. - Cztery godziny realizowane są z podstawy programowej, w tym dwie godziny basenu lub lodowiska i dwie godziny klasycznego WF-u w sali gimnastycznej. Do tego sześć godzin specjalistycznych, w zależności od tego, jaki klasa ma profil - kończy nauczyciel.
Sebastian Wiśniewski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama