UWAGA!

Na zajęciach w świetlicy

 Elbląg, Na zajęciach w świetlicy
(fot. nadesłana)

Jesteśmy zafascynowane tym materiałem, świetlice w terenie potrzebują takich zajęć – tak mówiły uczestniczki warsztatów, które odbyły się w trakcie ferii w kadyńskiej świetlicy.

Warsztaty zorganizowało Stowarzyszenie Kadyny oraz Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu. Jeden dzień - od godziny 12.00 do 18.00 w Świetlicy Kadyna - trwały warsztaty z technik szkła artystycznego.
       Dwadzieścia sześć osób tworzyło ozdoby i przedmioty użytkowe własnoręcznie szlifując i owijając szkło witrażowe w przeróżnych kolorach i odcieniach. Techniką dominująca był witraż, a szkło fusingowe tworzyli tylko dorośli.
       W zajęciach wzięły udział nie tylko osoby z Kadyn, ale także z miejscowości Łęcze, Kamienica Elbląska czy Suchacz. Karolina i Iwona Białowąs to mama i córka – mieszkanki Suchacza.
       - Uczestniczyłyśmy już w warsztatach ceramicznych, a teraz projektujemy lampiony w szkle witrażowym, jesteśmy zafascynowane tym materiałem. Świetlice w terenie potrzebują takich zajęć – mówiły po zajęciach.
       O tym, że warsztaty były fantastyczne, ale za krótkie opowiadała Pani Małgorzata Jakubiec-Hauke, która prowadzi w świetlicy zajęcia fitness. Kilka prac w szkle stworzyły również pani Justyna z Łęcza, która przyjechała z córkami Anią i Agnieszką. Pani Ewa Karpowicz, która jest nauczycielem w Kamionku Wielkim, wspomniała, że zawsze bardzo się jej podobały szklane dodatki i cieszy się, że mogła tworzyć w tej technice. Z kolei Monika Kaszubska Grajkowska, która na co dzień zajmuje się rękodziełem, była zadowolona z tego, że tym razem mogła pracować w technice szkła artystycznego.
       - Po tak znakomitych opiniach pewne jest, że rozpoczniemy w Kadynach stałą edukację w tych technikach, świetlica posiada już własny sprzęt do witrażu, włącznie z piecem, który jest uniwersalny można w nim wytapiać szkło i wypalać ceramikę – podsumowuje Dorota Lebioda, która jest opiekunem świetlicy i współorganizatorką warsztatów.
      
       Galeria zdjęć z zajęć
      
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama