UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Na Zatorzu głośno, wesoło i walecznie

 

Przygotowania do festynu „Dzień Zatorza” trwały ponad miesiąc. Wspólna praca Partnerstwa Zatorze, Stowarzyszenia „Elbląskie Zatorze” i Mieszkańców opłaciła się – było głośno, wesoło i… walecznie. – Nawet wiatr nam sprzyjał – śmieje się jeden ze współorganizatorów.

– Festyn rozpoczęliśmy od wręczenia nagród i wyróżnień w konkursie plastycznym „Zatorze moich marzeń”, w którym wzięły udział dzieci z Przedszkola nr 18 i Szkoły Podstawowej nr 14 – opowiada Małgorzata Woźna z Partnerstwa Zatorze. – Na konkurs wpłynęło tyle pięknych prac, że komisja miała naprawdę trudne zadanie. W sumie przyznaliśmy dziewięć głównych nagród i aż siedem wyróżnień.
       Przy dźwiękach muzyki w wykonaniu duetu muzycznego Elt (zagrali woluntarystycznie) odbywały się konkursy i zabawy. Dzieci malowały „wakacje moich marzeń”, wspólnie z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP sprawdzały swoją wiedzę w konkursie nt. zawodów i niemal nie odstępowały na krok samochodu policyjnego. Ogromnym powodzeniem cieszyło się stoisko Stowarzyszenia Lazarus – nie tylko ze względu na sprzęt rehabilitacyjno-sportowy, na którym można było spróbować swoich sił, ale także z powodu konkursu rzutu podkową. Nad tym, kto szybciej wbije wielki gwóźdź małym młoteczkiem, czuwało Stowarzyszenie „Elbląskie Zatorze”, a Warsztaty Terapii Zajęciowej z Kamiennika Wielkiego zajęły się m.in. malowaniem twarzy dzieci. Pokaz sztuk walki w wykonaniu Fight Club Elbląg zgromadził zatorzan w każdym wieku, zwłaszcza, że po pokazie można było „stanąć na macie” z zawodnikami.
       – Nawet wiatr nam sprzyjał – śmieje się jeden ze współorganizatorów. Wiało na tyle mocno, że nad placem pojawił się wielki latawiec z firmy Elblągkite.pl. Na zakończenie, tradycyjnie już, odbyła się walka o medale w konkursie przeciągania liny. W szranki stanęły cztery pięcioosobowe drużyny: mieszkańcy ul. Malborskiej, uczestnicy WTZ z Kamiennika, członkowie Stowarzyszenia „Elbląskie Zatorze” i członkowie Partnerstwa Zatorze. – Członkowie Stowarzyszenia byli nie do pokonania, zdobyli pierwsze miejsce, ale drużyna z Malborskiej tak łatwo się nie poddawała i ostatecznie zajęła miejsce drugie – mówi organizatorka. Wygląda na to, ze ten konkurs na stałe wrósł w obchody „Dnia Zatorza”.
      
      

 


       Festyn był współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Elbląg. Za pomoc dziękujemy wszystkim współorganizatorom oraz zarządcy nieruchomości Panu Marianowi Mule, Zarządowi Budynków Komunalnych i firmie Sprint. Do zobaczenia za rok!
      
      

EWSIP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama