UWAGA!

Nadali TON na bulwarze

 Elbląg, Festynem integracyjnym rozpoczął się  Tydzień Osób Niepełnosprawnych
Festynem integracyjnym rozpoczął się Tydzień Osób Niepełnosprawnych (fot. AD)

Można było zjeść pyszne ciasta, posłuchać występów,  zobaczyć wystawy Środowiskowych Domów Pomocy Społecznej i miło spędzić czas. Dziś (24 maja) na elbląskiej starówce odbył się XXIII Festyn Integracyjny „Nadajemy Ton”. Zobacz zdjęcia.

- Spotkaliśmy się tutaj, aby być razem. Osoby zdrowe i niepełnosprawne – powiedziała Teresa Bocheńska z ERKON-u. XXIII Festyn Integracyjny „Nadajemy Ton” rozpoczął Tydzień Osób Niepełnosprawnych w Elblągu.
       Na elblążan czekały zajęcia sportowe - konkurencje dla dzieci i dorosłych, a także warsztaty plastyczne i modelarskie. Swoje dokonania zaprezentowały Domy Pomocy Społecznej z Elbląga i pobliskich miejscowości oraz organizacje pomagające niepełnosprawnym. Mali sportowcy mogli pograć w siatkówkę, a ich rodzice porozmawiać z zawodnikami IKS Atak i rugbystami na wózkach. Na scenie prezentowały się zespoły muzyczne i taneczne składające się z osób niepełnosprawnych.
       Doskonała lokalizacja festynu i wolna niedziela sprawiły, że frekwencja dopisała. Elblążanie z zainteresowaniem oglądali stoiska. Jednocześnie przekonali się, że osoby niepełnosprawne są nierzadko bardziej aktywne społecznie niż statystyczny mieszkaniec naszego miasta.
      
Sebastian Malicki

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama