UWAGA!

Nadzieja na lepsze jutro

 Nadzieja na lepsze jutro

Kto to taki? Czy on jest Świętym Mikołajem? Może dawać pieniądze? Co jest trudnego w tym, aby zrobić paczkę? Takie pytania mogą krążyć w głowie każdego z nas, a właściwie w głowie każdego, kto jeszcze nie przeżył i nie odczuł na własnej skórze mocy Szlachetnej Paczki.

Darczyńca to w projekcie osoba wyjątkowa, to człowiek lub większa grupa osób, która ofiaruje dary i czyni cuda. Co jest w tym wszystkim takiego wspaniałego? Każdy darczyńca ma konkretną rodzinę i zna jej problemy. Pomimo jej anonimowości zapoznaję się z potrzebami rodziny i przez to utożsamia się z nią. Robiąc paczkę może poczuć się tak, jakby sprawiał prezent osobie bliskiej. W pewnym sensie darczyńca  wciela się w rolę Świętego Mikołaja. Jednak to wszystko ma większą moc oddziaływania. Darczyńca zmienia rodzinie życie, dając jej nadzieję na lepsze jutro, na wiarę w drugiego człowieka, okazując wsparcie i zainteresowanie, co nie jest prostą czynnością.
       Darczyńca nie daję pieniędzy. Cały czar i urok tego wszystkiego kryje się właśnie w tym, że podczas tworzenia paczki przykłada do tego wiele starań, co podkreśla jeszcze bardziej jej wartość.
      
       Na tym właśnie polega szlachetność czynu. 15 listopada otworzyliśmy bazę rodzin, każdy może do niej zajrzeć i stać się darczyńcą.
      
      
      
Patronem medialnym Szlachetnej Paczki w Elblągu jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
Robert Hofman, Szlachetna Paczka w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)