UWAGA!

Nadzieja płynąca z żonkilowych pól

Elbląg, we wrześniu 2007 żonkile były sadzone. Teraz czekamy na kwiaty.
we wrześniu 2007 żonkile były sadzone. Teraz czekamy na kwiaty. fot.arch.portEl

Stowarzyszenie na rzecz Hospicjum Elbląskiego wraz z Hospicjum św. Jerzego im. dr A. Gabrysiak w Elblągu ogłaszają konkurs plastyczny pt. „Nadzieja”. Tematyka prac jest akcja „Pola Nadziei” i jej przesłanie.

Pola Nadziei
     - Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei; przypominają o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata - mówi Anna Podhorodecka ze Stowarzyszenie na rzecz Hospicjum Elbląskiego. - Wiosną, kiedy kwitną, zbieramy fundusze dla Hospicjum. Za każdy datek ofiarodawca otrzymuje żonkilową pamiątkę. Inicjatorem tej międzynarodowej kampanii była w 1998 roku brytyjska organizacja Marie Curie Cancer Care. Nasza akcja ma wymiar społeczny. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy - głównie osób młodych, dzieci szkolnych, studentów i organizacji młodzieżowych - rośnie w społeczeństwie świadomość potrzeby niesienia bezinteresownej pomocy osobom chorym i cierpiącym. W ramach „Pól Nadziei” jesienią wspólnie sadzimy żonkile, wiosną młodzież włącza się w prowadzenie i organizowanie kwest. W Elblągu w akcję co roku zaangażowanych jest ponad 100 wolontariuszy.
     
     Konkurs
     W konkursie mogą uczestniczyć wyłącznie dzieci i młodzież - z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz innych placówek edukacyjnych z terenu Elbląga, reprezentowane przez opiekunów (np. wychowawców klasy lub szkolnego koordynatora wolontariatu).
     Można zgłaszać prace przygotowane w dowolnie wybranej formie artystycznej i technice, w formacie A4. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie hospicjum: www.ehospicjum.pl oraz w siedzibie Hospicjum św. Jerzego w Elblągu, ul. Kopernika 26-28, nr tel. 055 239 61 51.
     Termin składania prac w siedzibie hospicjum upływa w 2 kwietnia. Ogłoszenie listy zwycięzców oraz wręczenie atrakcyjnych nagród nastąpi 12 kwietnia, podczas głównych obchodów „Pól Nadziei” w naszym mieście, na Placu Kazimierza Jagiellończyka.
     Wystawa nagrodzonych prac zostanie przygotowana przez współorganizatora konkursu, Centrum Kultury „Światowid”.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama