UWAGA!

Nagroda za szachy w szkole

 Elbląg, Nagroda za szachy w szkole
fot. nadesłana

W poznańskim gmachu Uniwersytetu Ekonomicznego odbyła się Gala Hetmanów - uroczystość wręczenia prestiżowych nagród dla działaczy środowiska szachowego w Polsce, podczas której nagrodzono nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Elblągu.

Nauczycielki Grażyna Ciesielska i Irena Sokołowska zostały wyróżnione w kategorii Nauczyciel Roku 2015. Obie przedstawicielki Szkoły Podstawowej nr 1 z Elbląga brały udział w posiedzeniu Rady Nauczycieli przy Komisji „Szachy w Szkole” Polskiego Związku Szachowego. Spotkanie było poświęcone przygotowaniu filmowych materiałów dydaktycznych do wykorzystania na zajęciach szachowych. Grażyna Ciesielska została dodatkowo  zaproszona w roli prelegenta na wyjazdowe warsztaty szachowe dla warszawskich nauczycieli uczestniczących w programie „Wars i Sawa grają w szachy”. Szkolenie zostało zorganizowane w marcu w Kazimierzu Dolnym przez Biuro Edukacji m.st. Warszawy we współpracy z Polskim Związkiem Szachowym. Do udziału w roli prelegentów zaproszono osoby z całej Polski, wyróżniające się w swoich regionach w dziedzinie wprowadzania szachów do szkół.
       Obie nauczycielki utworzyły Uczniowski Klub Sportowy Skoczek działający przy SP 1. Prowadzą szkolenia nauki gry w szachy dla dzieci, organizują turnieje szachowe oraz uczestniczą w turniejach wojewódzkich i ogólnopolskich, osiągając duże sukcesy.
       Aby spopularyzować szachy w Elblągu, planują zorganizować imprezy szachowe: turnieje, konkursy, pikniki o zasięgu miejskim, wojewódzkim i międzynarodowym.
      
Szkoła Podstawowa nr 1 w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama