UWAGA!

Nareszcie weekend

Elbląg, Nareszcie weekend

Każdy z nas czekał na to pięć dłuuuugich roboczych dni... Nareszcie nadchodzi! Już za kilka godzin weekend. Radość, ale i dylemat - co zrobić z wolnym czasem? PortEl w każdy piątek przedstawia Czytelnikom możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia weekendu w Elblągu i okolicach.

Dzisiejsza pogoda nie budzi entuzjazmu... W weekend jednak nie będzie najgorzej: dziś do popołudnia popada, jednak kolejne dwa dni zapowiadają się słonecznie i dość ciepło - powyżej 20°C.
      
       Dziś (piątek, 5 lipca) w godz. 12-16 w Kadynach w ramach Pleneru artystycznego odbędzie się otwarty konkurs rzeźby w piasku na plaży. Konkurs nie ma ograniczeń wiekowych, a temat prac jest dowolny.
       Wieczorem natomiast w Elblągu będzie muzycznie.
       Chór Cantata oraz Elbląska Orkiestra Kameralna w Centrum Sztuki Galeria EL zaprezentują się publiczności w niecodziennym repertuarze podczas koncertu „Powitanie wakacji w ramach Coolturalnej Starówki”.
       Natomiast o godz. 20.15 w Mjazzdze za sprawą grupy Acoustic Acrobats zabrzmią aż dwa akordeony w towarzystwie innego instrumentarium. Miłośnicy grania na najwyższym poziomie, szczególnie muzyki o wyraźnym zabarwieniu bałkańsko-klezmerskim będą z pewnością zadowoleni z tego koncertu.
      
       Elbląscy Przewodnicy zapraszają na pierwszy spacer w ramach akcji “Przewodnicy zapraszają – sobota z przewodnikiem”, która związana jest z obchodami Roku Przewodników Turystycznych w PTTK. 6 lipca wyprawa do Bażantarnii. Zbiórka w sobotę o godz. 10 przy restauracji. Spacer Ścieżką Dydaktyczną trwać będzie około trzech godziny.
       Z kolei Aeroklub Elbląski organizuje 6 lipca o godz. 12 piknik rodzinny. Główną atrakcją imprezy będą I Zawody Nawigacyjne dla Osób Niepełnosprawnych (w zawodach weźmie udział 6 załóg) oraz pokaz balonów w ramach XVII Świętojańskich Zawodów Balonowych.
       Dla zapalonych rowerzystów w ramach Wakacji 2013 z MOSiR-em organizowany jest kolejny Elbląski Alleycat, czyli jazda na rowerze na orientację na dystansie 15 km.
       Jest też coś dla tenisistów: 6-7 lipca na Kortach Tenisowych MOSiR przy ul. Agrykola 8 rozegrany zostanie pierwszy turniej tenisowy z cyklu „Grand Prix Elbląga 2013” w grze pojedynczej i podwójnej.
      
       Czy takie miejsce jak Park Planty nadal nadaje się na zwykły rodzinno-przyjacielski piknik? Sprawdzimy to już w najbliższą niedzielę, 7 lipca, od godz. 11 podczas drugiej odsłony akcji ziELBLĄG.
       Wielbiciele muzyki organowej nie powinni przegapić kolejnego koncertu w ramach 46. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej. Początek koncertu we fromborskiej Katedrze w niedzielę o godz. 14.
       Nie macie ochoty wyjeżdżać z Elbląga, ruszać w plener, aktywnie spędzać czasu to zawsze możecie zrelaksować się w kinie. U nas sprawdzicie premiery i repertuary kinowe.
      
       Spędzając czas na zabawie i wypoczynku nie zapomnijcie o obywatelskich obowiązkach - czeka nas 2. tura wyborów. W niedzielę elblążanie wybiorą Prezydenta Elbląga. Skorzystajcie z przywilejów demokracji i oddając swój głos, wybierzcie nowego włodarza miasta.
      
       Wiecie o jakieś wartościowej czy ciekawej imprezie, macie nietypowy pomysł na weekend? Piszcie, czekamy na wasze komentarze.
Redakcja portElu życzy Czytelnikom dobrze spędzonego weekendu.
      

      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama