UWAGA!

Nareszcie weekend

 Elbląg, Nareszcie weekend

Każdy z nas czekał na to pięć dłuuuugich roboczych dni... Nareszcie nadchodzi! Już za kilka godzin weekend. Radość, ale i dylemat - co zrobić z wolnym czasem? PortEl w każdy piątek przedstawia Czytelnikom możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia weekendu w Elblągu i okolicach.

Prognoza pogody na weekend optymistyczna: będzie słoneczniej i cieplej - do 26°C.
      
       Muzobus przyjechał do Elbląga. Dziś elblążanie mogą uczestniczyć w warsztatach i szeregu muzycznych aktywności organizowanych w ramach ogólnopolskiej akcji. Warsztaty odbywają się w godz. 9 - 19 w Ratuszu Staromiejskim, a dodatkowe atrakcje dla wszystkich mieszkańców w godz. 12 - 18 w specjalnym namiocie, który stoi tuż obok.
       Natomiast o godz. 18 Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest? zaprasza na trzeci rysunkowy pojedynek, czyli Grafatak. Tym razem polem bitwy będą okolice Bramy Targowej.
       Godzinę później ostatni występ Elbląskiej Orkiestry Kameralnej w sezonie artystycznym 2012/2013. Za sprawą znakomitych artystów: Iwony Sobotki i Pawła Kotli będzie to dla wszystkich melomanów niekwestionowana muzyczna uczta. Koncert o godz. 19 w Sali koncertowej Ratusza Staromiejskiego.
      
       Trzy spektakle, trzy grupy, trzy różne teatry – tańca, przedmiotu i głosu w ramach projektu Pajęczyna.W ten weekend spektakle „Wszystko i nic”, „Wszystko to, co kocham” i „Wszystko ze świata” będzie można jeszcze zobaczyć: 26 lipca w Ornecie, 27 lipca w Oleśnie, 28 lipca w Elblągu.
       Wolicie filmy? U nas sprawdzicie premiery i repertuary kinowe. A jeśli szczęście Wam sprzyja - wygracie bilety do kina w naszych konkursach.
      
       Koło Przewodników i Pilotów Turystycznych im. R. Gierzyńskiego przy Oddziale Ziemi Elbląskiej PTTK zaprasza na kolejne wakacyjne spotkanie w ramach akcji związanej z obchodami Międzynarodowego Roku Przewodników Turystycznych. W sobotę Tajemnice Biblioteki Elbląskiej, spotkanie o godz.10 na dziedzińcu za biblioteką.
       Po zwiedzeniu biblioteki warto udać się na pobliską Wyspę Spichrzów, gdzie w godz. 10-17 odbędzie się piknik rodzinny pod hasłem Plaża na Wyspie. Stowarzyszenie Elbląg Europa zaprasza do wspólnego spędzenia czasu. Atrakcje i grille przygotowane zostaną przez organizatorów. Prowiant i sprzęt piknikowy należy zabrać ze sobą.
       Jeśli zechcecie przedłużyć zabawę - ruszajcie do Kadyn. Tu od godz. 19 na plaży „Srebrna Riwiera” odbędzie się Impreza z Millerem. O godz. 19 i 20.30 na plac przed kinem Światowid specjalnie po elblążan przyjadą autobusy (powrót we własnym zakresie).
       Jeśli nie zamierzacie ruszać się z miasta, to o godz. 20 w kinie „Światowid” możecie wziąć udział w wieczorze szantowym połączonym z projekcją filmu „Nóż w wodzie” Romana Polańskiego. Uwaga! Każdy pirat – prawdziwy i przebrany wchodzi za darmo.
      
       W weekend odbędą się zawody Enduro Man Elbląg 2013. Zawody o charakterze wytrzymałościowym rozgrywane będą przez kolejne trzy dni. W niedzielę po raz pierwszy zostanie rozegrane kryterium uliczne Modrzewina Race, czyli wyścig rowerów na ulicach miasta wyłączonych z ruchu na czas wyścigu. W tym celu zostaną wykorzystane doskonałej jakości drogi asfaltowe w najnowszej elbląskiej dzielnicy Modrzewina, gdzie została wytyczona pętla długości około 9 km.
       Kibiców piłkarskich też czekają sportowe emocje. W najbliższy weekend start kolejnego sezonu II ligi. W pierwszej serii spotkań w Elblągu zagra Olimpia, a Concordię czeka wyjazd do Siedlec. Więcej przeczytacie w artykule Sportowy weekend.
      
       Trwają obchody Święta Policji. 28 lipca o godz. 13 odbędzie się uroczysta Msza Św. w Katedrze a w godz. 15-17 Festyn dla mieszkańców.
       W ramach Święta Policji Stowarzyszenie Inicjatyw Rodzinnych razem z elbląskimi policjantami przygotowują atrakcje dla najmłodszych. W niedzielę 28 lipca o godz. 14 Elbląg Czyta Dzieciom w Ratuszu Staromiejskim i atrakcje na Bulwarze Zygmunta Augusta.
      
       W niedzielę nie zabraknie muzycznych wrażeń - o godz. 14 we Fromborku odbędzie się kolejny koncert 46. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej. 28 lipca wystąpi Ernst Wally, organy, Austria, natomiast o godz. 17 gościem Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego i Letniego Salonu Muzycznego – Bażantarnia 2013 będzie Strzelczyk Trio. Usłyszymy najbardziej znane na całym świecie hity amerykańskiej i brazylijskiej muzyki rozrywkowej z lat 40., 50. i 60.
      
       Wiecie o jakieś wartościowej czy ciekawej imprezie, macie nietypowy pomysł na weekend? Piszcie, czekamy na wasze komentarze.
Redakcja portElu życzy Czytelnikom dobrze spędzonego weekendu.
      

      

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama