UWAGA!

Nareszcie weekend

Elbląg, Nareszcie weekend

Każdy z nas czekał na to pięć dłuuuugich roboczych dni... Nareszcie nadchodzi! Już za kilka godzin weekend. Radość, ale i dylemat - co zrobić z wolnym czasem? PortEl w każdy piątek przedstawia Czytelnikom możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia weekendu w Elblągu i okolicach.

Prognoza pogody na weekend optymistyczna: w piątek częściowo słonecznie z przelotnymi opadami, w sobotę słonecznie a w niedzielę zapowiadane jest zachmurzenie duże, ale temperatura będzie najwyższa - aż 29°C.
      
       Weekend możecie miło rozpocząć w towarzystwie swoich pociech oraz... ptaków i poezji. Biblioteka Elbląska i PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej zapraszają w piątek 2 sierpnia o godz.16.30 dzieci wraz z opiekunami do Sali Audiowizualnej na spotkanie pod hasłem „Ptasie plotki, ploteczki oraz inne opowieści”.  Jeśli nie musicie zaraz po tym spotkaniu wracać do domu, to nie opuszczajcie murów Biblioteki, bo o godz. 18 w Galerii Spatium Novum Biblioteki Elbląskiej odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej „Meteoryty” Marzenny Szymańskiej.
      
       Entuzjaści X Muzy powinni w piątkowy wieczór wyruszyć do Tolkmicka i obejrzeć film Tadeusza Chmielewskiego „Giuseppe w Warszawie”. Na projekcję, która rozpocznie się o 21 wstęp wolny. Jeśli zamiast kina pod chmurką i starych filmów, wolicie tradycyjne sale kinowe i nowości, to u nas sprawdzicie premiery i repertuary kinowe. A jeśli szczęście Wam sprzyja - wygracie bilety do kina w naszych konkursach.
      
       W sobotę możecie spędzić i aktywnie, i kulturalnie czas w Bażantarni oraz bliskiej okolicy. Zacznijcie od udziału w kolejnym spacerze z przewodnikiem PTTK. Zbiórka uczestników wycieczki o godz. 10 przy pętli tramwajowej przy ul. Marymonckiej. Około trzygodzinny spacer szlakami legend po elbląskiej Bażantarni poprowadzi przewodnik terenowy PTTK – Jolanta Kałabun. Potem możecie odwiedzić Park Linowy Chrobry, gdzie przygotowano nową trasę dla najmłodszych. Kilka godzin później (o godz. 18) w ramach Festiwalu Elbląskie Noce w Muszli koncertowej wystąpi Babu Król, czyli zespół składający się z dwóch muzyków na co dzień znanych jako Bajzel i Budyń - muzykujących w ramach zespołu Pogodno. Tym razem wystąpią z piosenkami na podstawie tekstów Edwarda Stachury.
      
       W ramach kolejnej odsłony akcji ziELBLĄG, w niedzielę (4 sierpnia) od godz. 11 wszyscy chętni elblążanie będą mogli piknikować w Parku Kajki (w okolicach formy przestrzennej Jerzego Lengiewicza, czyli charakterystycznej "anteny nasłuchowej"). Wskazane zabranie ze sobą zestawu piknikowego i wszelkiego sprzętu umilającego relaks i zabawę na świeżym powietrzu.
      
       W niedzielę, tradycyjnie już, nie zabraknie muzycznych wrażeń - o godz. 14 we Fromborku odbędzie się kolejny koncert 46. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej - tym razem Koncert z okazji Dni Fromborka, na którym wystąpią: Evgeniya Samokhina, cymbały, Rosja; Dymitru Harea, fletnia Pana, Mołdawia; Marcin Miłosz Grzegorczyk, organy, Polska. Natomiast o godz. 17 w projekcie „Anasong” wystąpi Anna Markowska, której w Bażantarni podczas kolejnej odsłony Letniego Salonu Muzycznego, towarzyszyć będzie elbląski zespół w składzie: Katarzyna Matysiak – śpiew, instrumenty klawiszowe; Andrzej Kurpiewski – śpiew, instrumenty klawiszowe, gitara; Zenon Żuk – perkusja.
      
       W ten weekend entuzjastów tenisa TT Olimpia zaprasza na korty MOSiR przy ul. Agrykola 8, gdzie rozegrany zostanie II Turniej Tenisowy z cyklu „Grand Prix Elbląga 2013” w grze pojedynczej.
       Emocje czekają też kibiców Olimpii, która przy Agrykola zagra z drużyną Znicz Pruszków. Więcej informacji znajdziecie w naszym artykule Sportowy weekend.
      
       W sobotę i niedzielę (3-4 sierpnia) będzie też słodko i smacznie, o ile  wybierzecie się na Targi Pszczelarskie i Tradycyjnej Żywności do Karczowisk koło Elbląga. W programie sprzedaż pszczelich produktów, koncerty, konkursy i pokazy.
      
       W dniach 2 - 4 sierpnia już po raz 11. odbędą się Dni Fromborka. W programie trzydniowego świętowania są m.in. koncerty, występy kuglarzy, regaty na Zalewie Wiślanym. Na początek jednak spektakl w wykonaniu aktorów Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. Znakomita farsa kryminalna "Szalone nożyczki" już dziś (2 sierpnia) o godz. 20 na Wzgórzu Katedralnym. W ramach imprezy w niedzielę od godz. 11 nad samym Zalewem Wiślanym zasmakować będzie można wyrobów kulinarnych, nacieszyć oczy rękodziełem i wziąć udział w bezpłatnych warsztatach artystycznych. Regionalny Festiwal Miejscowości Tematycznych „Miejsca z Duszą” to wydarzenie poświęcone małym społecznościom, które w jednym miejscu i czasie, przed szerokim gronem widzów, prezentują swoje miejscowości. 
      
       Wiecie o jakieś wartościowej czy ciekawej imprezie, macie nietypowy pomysł na weekend? Piszcie, czekamy na wasze komentarze.
      
Redakcja portElu życzy Czytelnikom dobrze spędzonego weekendu.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama