UWAGA!

Nareszcie weekend

Elbląg, Nareszcie weekend

Każdy z nas czekał na to pięć dłuuuugich roboczych dni... Nareszcie nadchodzi! Już, już weekend. Radość, ale i dylemat - co zrobić z wolnym czasem? PortEl w każdy piątek przedstawia Czytelnikom możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia weekendu w Elblągu i okolicach.

Podobno najbliższy weekend warto zostać w Elblągu lub wrócić wcześniej z wakacji by wybrać się na Festiwal Elbląskie Noce. Jak zapowiadają organizatorzy imprezy - od 23 do 25 sierpnia w mieście będzie pogoda na kulturę. Natomiast z meteorologicznej prognozy pogody na weekend dowiecie się, że będzie częściowo słonecznie i słonecznie oraz dość ciepło - 21°C. 
      
       W piątek 23 sierpnia (piątek) w godz. 14 - 18 w trakcie Letniej Redakcji na Bulwarze Zygmunta Augusta w dawnej siedzibie Żeglugi będzie można zarejestrować się w bazie dawców szpiku. Jest to druga akcja Dnia Dawcy Szpiku organizowana przez Fundację Dlaczego Pomagam i Fundację DKMS Polska w Elblągu.
       Na Starówkę zaprasza też w piątek zrzeszający elbląską aktywną młodzież Elbląski Oddział Abstrakcyjny, który świętować będzie swoje drugie urodziny. Z tej okazji odbędzie się specjalny pokaz tańca z ogniem oraz animacje na ulicach Starego Miasta i Bulwarze Zygmunta Augusta. Organizatorzy zapraszają od godz. 15. W trakcie imprezę odbędzie się też bitwa artystyczna na rysunki. Letni cykl Grafatak wkracza w końcową fazę - o godz. 17.30 rozpocznie się przedostatni etap tej imprezy, czyli Grafatak vol. 4. Miejscem bitwy tym razem będzie plac przed Ratuszem Staromiejskim.
      
       Do nowego sezonu przygotowują się piłkarki ręczne Startu Elbląg. Szczypiornistki EKS-u od piątku do niedzieli będą rywalizowały w hali CSB w Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Elbląga. Z kolei amatorzy i miłośnicy tenisa ziemnego w sobotę i niedzielę od godz. 10 na kortach tenisowych przy ul. Agrykola 8 walczyć będą w Otwartym Deblowym Turnieju Tenisowym. Więcej informacji o imprezach sportowych znajdziecie w artykule Sportowy weekend.
      
       Koło Przewodników i Pilotów Turystycznych im. R. Gierzyńskiego przy Oddziale Ziemi Elbląskiej PTTK zaprasza w sobotę o godz. 10 na kolejną wędrówkę z cyklu „Przewodnicy zapraszają”. Tym razem tematem spotkania będzie Wyspa Spichrzów oraz teren do niej przyległy. Uczestnicy poznają historię tej części miasta oraz obiektów kiedyś tam istniejących.
      
       Również w sobotę od godz. 12 na plaży w Kadynach kilkunastu surferów weźmie udział w zawodach kitesurfingowo-windsurfingowych „Ślizgamy się dla Mata”. Zawody są elementem akcji Dnia Szpiku w trakcie, której mieszkańcy Elbląga i okolic będą mogli zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku fundacji DKMS. Dodatkowo w trakcie wydarzenia odbędą się turnieje plażowej piłki nożnej i siatkówki oraz zawody familijne, w których będzie można wygrać cenne gadżety oraz nagrody przekazane przez sponsorów. Imprezę zakończy koncert Tomasza Steńczyka z zespołem. Dochód z imprezy zostanie przekazany na leczenie chorego na białaczkę Mateusza Zalewskiego. Zachęcamy - przy okazji fajnej i rodzinnej zabawy można zrobić coś dla innych.
      
       W niedzielę macie ostatnią szansę, żeby wybrać się do fromborskiej Katedry i usłyszeć XVII- wieczne zabytkowe organy. 25 sierpnia o godz. 14 odbędzie się finał 46. Międzynarodowego Festiwalu  Muzyki Organowej.
      
       Lubicie filmy? U nas sprawdzicie premiery i repertuary kinowe. A jeśli szczęście Wam sprzyja - wygracie bilety do kina w naszych konkursach.
      
       Wiecie o jakieś wartościowej czy ciekawej imprezie, macie nietypowy pomysł na weekend? Piszcie, czekamy na wasze komentarze.
      
      
Redakcja portElu życzy Czytelnikom dobrze spędzonego weekendu.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama