UWAGA!

Nareszcie weekend

2013-09-06
Aktualizowany 2013-09-06 12:20
Elbląg, Nareszcie weekend

Każdy z nas czekał na to pięć dłuuuugich roboczych dni... Nareszcie nadchodzi! Już, już weekend. Radość, ale i dylemat - co zrobić z wolnym czasem? PortEl w każdy piątek przedstawia Czytelnikom możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia weekendu w Elblągu i okolicach.

Weekend słoneczny i ciepły, do tego obfitujący w różnorodne imprezy. Dziś projekty kulturalne i nietypowe:
       Elbląska Orkiestra Kameralna pod batutą Marka Mosia zaprasza do udziału w innowacyjnym projekcie multimedialnym „Muzyka Form Przestrzennych”. Koncert odbędzie się o godz. 19 w Centrum Sztuki Galeria EL.
       Natomiast na Dworcu Głównym w Elblągu finiszuje projekt Kolej na kino realizowany latem przez CSE Światowid - o godz. 20.30 odbędzie się tam pokaz filmu „Pan Tadeusz” z 1928 roku z muzyką graną na żywo przez Marcina Pukaluka.
      
       Dziś i jutro (6 i 7 września) Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza na Drzwi Otwarte do sali widowiskowej w budynku MDK przy ul. Bema 37, gdzie przedstawi swoją bogatą i ciekawą propozycję zajęć.
      
       W tym roku obchodzimy 220. rocznicę urodzin Aleksandra Fredry. W sobotę w całej Polsce organizowana jest akcja Narodowego Czytania Fredry. Elbląska akcja wspólnego czytania rozpoczyna się o godz. 11 lekturą „Ślubów panieńskich” przed Ratuszem Staromiejskim. Z kolei na Bulwarze Zygmunta Augusta nad rzeką Elbląg, wybrzmią wersy Fredrowskiej „Zemsty”, które odczytywać będą m.in. Wikingowie z Elbląskiego Forum Odtwórców Historycznych. Młodzież z II LO w ogródku kawiarni Wyspa Skarbów o godz. 17 odczyta z podziałem na role nieznane dzieło Aleksandra Fredry pt. „List. Komedia w jednym akcie wierszem”.
      
       Jeśli w sobotę planujecie wyjazd za miasto, skorzystajcie z zaproszenia Starosty Elbląskiego na Dożynki Powiatowe w Milejewie. Impreza w sobotę  (7 września) od godz. 14.
       Jeśli zostajecie w mieście macie do wyboru:
       - zlot Mini Morrisów, czyli kultowych brytyjskich „maluchów”, który w najbliższą sobotę (7 września) zawita do Elbląga. Około godz. 11.30 w naszym mieście zjawi się 50 Mini Morrisów oraz Mini Cooper’ów. Auta zaczną wyjeżdżać w stronę Mierzei Wiślanej ok. godz. 13.30;
       - kiermasz książki, połączony z akcją bookcrossingową. Wybierzcie się do Biblioteki Elbląskiej przy ul. św. Ducha, a wśród książek za 1 zł na pewno znajdziecie coś dla siebie. Możecie też wymienić się książkami z innymi;
       - festyn na Zatorzu, gdzie z okazji Dnia Zatorza w godz. 15-18 czekają na Was: warsztaty z robienia wielkich baniek mydlanych i gry na bębnach afrykańskich, lepienie z gliny i tworzenie rzeźb z płyt paździerzowych. To tylko część atrakcji, jakie przygotowano tu dla mieszkańców Elbląga na sobotę (7 września);
       - Maraton Taneczny w holu w CSE „Światowid” w godz. 16 – 20. Przygotowany z myślą o tych, którzy już tańczą i dla tych, którzy dopiero przymierzają się do tego żeby zacząć;
       - wernisaż w Centrum Sztuki Galeria EL  - o godz. 19 odbędzie się otwarcie indywidualnej wystawy Michała Brzezińskiego zatytułowanej „Living Dead”. Wernisaż poprzedzi performance „Disturbances*” TO-EN Butoh Company - początek o godz. 18.
       - podsumowanie akcji ziELBLĄG 2013 - od godz. 16 w Krużganku Galerii EL spotkanie Inspiracje dla przyjaznego miasta - prezentacje wygłoszą doświadczeni praktycy z zakresu architektury, wzornictwa, sztuki i szeroko pojętych działań społecznych. Na piknik na dziedzińcu Galerii EL organizatorzy zapraszają elblążan w niedzielę (8 września, od godz. 11). Warto zaopatrzyć się w piknikowe kocyki i koszyki.
      
       W niedzielę (8 września ), poza wspomnianym wyżej piknikiem, warto postawić również na inne aktywności na świeżym powietrzu:
       - PTTK zaprasza na 7. Wędrówkę Szlakiem Kopernika na trasie Suchacz – Kadyny. Niedzielny etap prowadzi przez Jary Łęcza i Lasy Kadyńskie. Długość trasy 9 km. Wyjazd z dworca PKS o godz. 8.
       - o godz. 11 wystartuje siódmy już rajd rowerowy „Z Fidelitas po zdrowie”. Trasa wiedzie tym razem nie przez Wysoczyznę Elbląską, a przez Żuławy Wiślane – rajd będzie miał bardziej rekreacyjny charakter.
      
       Przed nami kolejny, tym razem przedłużony weekend sportowy. W Elblągu zagra Concordia, a wyjazd do Suwałk czeka Olimpię. Dość nietypowo, bo w poniedziałek pierwszy mecz w sezonie rozegrają szczypiornistki Startu. Więcej dowiecie się z artykułu Sportowy weekend.
      
       Lubicie filmy? U nas sprawdzicie premiery i repertuary kinowe. A jeśli szczęście Wam sprzyja - wygracie bilety do kina w naszych konkursach.
      
       Wiecie o jakieś wartościowej czy ciekawej imprezie, macie nietypowy pomysł na weekend? Piszcie, czekamy na wasze komentarze.
      

       Redakcja portElu życzy Czytelnikom dobrze spędzonego weekendu.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama