UWAGA!

Nareszcie weekend

2014-07-11
Aktualizowany 2014-07-11 12:00

Każdy z nas czekał na to pięć dłuuuugich dni roboczych... Nareszcie nadchodzi! Już za kilka godzin weekend. Radość, ale i dylemat - co zrobić z wolnym czasem? PortEl.pl w każdy piątek przedstawia Czytelnikom możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia weekendu w Elblągu i okolicy.

Dziś (piątek,11 lipca) u Sąsiadów odbędzie się koncert pop-rockowego zespołu RH+. Nikt nie zostanie honorowym dawcą krwi, lecz udział w takim wydarzeniu na pewno podniesie ciśnienie nie jednemu z nas - deklarują organizatorzy.
       Po południu natomiast rozpocznie się 10. Międzynarodowy Zlot Miłośników Aniołów - coroczne spotkanie twórców i wielbicieli aniołów. Mieszkańcy wsi Aniołowo zapraszają w piątek po południu i w sobotę od godz. 12 wszystkich chętnych do wspólnej zabawy i promocji osiągnięć osób aktywnych.
       Do jutra trwa twórczy plener w Kadynach. Dziś o godz. 15 na plaży będzie można oglądać efekty prac uczestników pleneru, a o godz. 18.30 organizatorzy zapraszają do świetlicy „Kadyna” na otwarcie wystawy prac osób uczestniczących w projekcie „Ślady kultury dziedzictwo znane i nie znane”. Będzie można zobaczyć rzeźbione skrzynie, koronki, prace wykuwane w metalu oraz malowane kafle i gwizdki ceramiczne.
      
       W sobotę (12 lipca) odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Sobota z przewodnikiem”. Tym razem spacer pod hasłem „Od Napoleona do Bismarcka”. Zbiórka o godz. 10 przy lapidarium na ul. Sadowej. Spacery odbywają się bez względu na pogodę i udział w nich jest bezpłatny.

 

A skoro jesteśmy przy pogodzie - wygląda na to, że w weekend odpoczniemy od uciążliwych upałów. Będzie nieco chłodniej, ale nadal słonecznie. W letni weekend nie warto siedzieć w domu, ruszajcie zatem w plener i nad wodę, pamiętajcie jednak o bezpieczeństwie i przestrzegajcie zakazu kąpieli w rzece Elbląg.
       W Nowym Stawie co dwa tygodnie odbywa się Ekorebelia, czyli bezpłatne zajęcia warsztatowe o tematyce ekologiczno-architektonicznej i nie tylko! Najbliższe spotkanie w tę sobotę, 12 lipca o godz. 11. Może akurat będzie Wam po drodze i wpadniecie na moment z dzieciakami?
      
       Już po raz siedemnasty Elbląskie Towarzystwo Kulturalne zaprasza do Bażantarni na koncerty w ramach Letniego Salonu Muzycznego. W koncercie inauguracyjnym zatytułowanym „Leśne improwizacje jazzowe”. W niedzielę, 13 lipca o godz. 17 wystąpią dwa zespoły: Fila Band i Elbląski Big Band pod dyrekcją Aleksandry Tomaszewskiej.
       Dla wielbicieli bardziej klasycznych brzmień też  mamy propozycję, tyle że zamiejscową. O godz. 14.15 we fromborskiej katedrze odbędzie się drugi koncert 47. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej Frombork 2014. 
       Na plaży przy Bulwarze Zygmunta Augusta w niedzielę odbędzie się piknik z okazji zakończeniu Mundialu. Od godz. 16 na uczestników czekają gry zręcznościowe, konkursy piłkarskie i turniej piłkarzyków, a na najmłodszych – nagrody. Piknik zakończy się koncertem szant i tranmisją meczu finałowego Niemcy-Argentyna. Wstęp wolny.
      
       Lubicie filmy? U nas sprawdzicie premiery i repertuary kinowe. A jeśli szczęście Wam sprzyja - wygracie bilety do kina w naszych konkursach.
      
       Wiecie o jakieś wartościowej czy ciekawej imprezie, macie nietypowy pomysł na weekend? Piszcie, czekamy na wasze komentarze.
      

Redakcja portEl.pl życzy Czytelnikom dobrze spędzonego weekendu.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Plaza blisko Elblaga-NADBRZEZE. Moja propozycja dla tych co chca pobyc nad woda,a nie maja samochodu. Plaza strzezona przez WOPR.
Reklama