[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Narodowe czytanie w Gimnazjum nr 6

 
Elbląg, Narodowe czytanie w Gimnazjum nr 6
fot. nadesłana

W roku ubiegłym uczniowie i nauczyciele Gimnazjum nr 6 wzięli czynny udział w czytaniu dzieła A. Mickiewicza „Pan Tadeusz” w Ratuszu Staromiejskim. Swój akces do tegorocznego wspólnego czytania, tym razem w murach szkoły, gimnazjaliści zgłosili już pod koniec sierpnia.

Zainicjowana w 2012 roku ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich jest propozycją Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. „Narodowe czytanie” miało podkreślić jego powszechny i egalitarny charakter. Podstawowym celem tej akcji jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.
       W organizację tegorocznego przedsięwzięcia włączyło się wiele osób. Do udziału zaproszeni zostali wszyscy pracownicy szkoły, uczniowie, ich rodzice, emeryci i osoby zainteresowane udziałem w tym przedsięwzięciu ze środowiska lokalnego.

 

Z CSE Światowid wypożyczone zostały stroje z epoki A. Fredry, które stanowiły akcent tamtych czasów. Na ścianach zawisły najbardziej znane cytaty z utworów autora. W murach naszego Gimnazjum 6 czytaliśmy „Zemstę”.
       Każda scena odczytywana była na role przy udziale równocześnie nauczycieli, uczniów oraz rodzica. Goście dopisali. Czytanie przyniosło dużo radości, poczucie jedności, wspólnoty. Uczestnicy, którzy przynieśli ze sobą własne woluminy otrzymywali okazjonalny stempel pieczęcią przekazaną szkole za pośrednictwem Biura Kultury i Dziedzictwa Kancelarii Prezydenta RP w Warszawie . Pozostałym wręczano specjalnie przygotowane przez organizatorów podziękowania za udział, również opatrzone pieczęcią.
       Dziękujemy uczestnikom za wspólnie spędzony czas, życząc sobie wielu udanych przedsięwzięć w nowym roku szkolnym.
      

organizatorzy i uczestnicy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • I tak dalej uważam że to gimnazjum pod względem przepisów sanepidu i systemu nauczania jest na ostatnim miejscu. szczury i myszy chodza po szkole, dzieci które mają wysokie ambicje maja zanizony poziom a dzieci slabsze zawyzony. porazka!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 8
  (2013-09-09)
 • Ja mam inne zdanie. kiedyś chodziły tam moje dzieci i jestem z tego bardzo zadowolona. nauczyciele są bardzo przyjaźni i dbają o wszystkich uczniów. Do każdego podchodzą indywidualnie. Po gimnazjum moje dzieciaki poszły do liceum, a później na studia. Jak ktoś nie chce się uczyć, to nie będzie się uczył nawet w najlepszym gimnazjum.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 0
  (2013-09-09)
 • Ja natomiast pracuję w tej szkole i żadnych szczurów tu nie widziałam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 0
  (2013-09-09)
 • Ja byłam i świetnie się bawiłam! Uważam, że to doskonała inicjatywa, szczególnie w czasach, gdy większość uczniów na słowo lektura dostaje gęsiej skórki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 0
  (2013-09-09)
 • Szkoła rozkwita i widać to na każdym kroku. Szczury ? Myszy? Ku wiadomości -sanepid bywa tu z częstotliwością taką jak w każdej elbląskiej szkole i nie ma zastrzeżeń.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 0
  (2013-09-09)
 • Moja córka też jest po tym gimnazjum. Matura z sukcesem. Studia też rozpoczęła nie byle jakie. Szkołę polecam i wiem co piszę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 0
  (2013-09-09)
 • Fajna szkoła. Młoda, prężna kadra. Działają bardzo i słychać o nich coraz częściej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 0
  (2013-09-10)
 • Szkoła działa prężnie. Świetnie, że uczniowie mają możliwość korzystania z różnych form pozyskiwania wiedzy. Włączenie się w czytanie Fredry jest tego najlepszym przykładem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 0
  (2013-09-10)
 • Świetna impreza i wspaniała atmosfera, a szczurów i myszy nie widać, ani nie słychać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 0
  (2013-09-14)
Reklama