UWAGA!

Narodowe czytanie w Gimnazjum nr 6

 
Elbląg, Narodowe czytanie w Gimnazjum nr 6
fot. nadesłana

W roku ubiegłym uczniowie i nauczyciele Gimnazjum nr 6 wzięli czynny udział w czytaniu dzieła A. Mickiewicza „Pan Tadeusz” w Ratuszu Staromiejskim. Swój akces do tegorocznego wspólnego czytania, tym razem w murach szkoły, gimnazjaliści zgłosili już pod koniec sierpnia.

Zainicjowana w 2012 roku ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich jest propozycją Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. „Narodowe czytanie” miało podkreślić jego powszechny i egalitarny charakter. Podstawowym celem tej akcji jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.
       W organizację tegorocznego przedsięwzięcia włączyło się wiele osób. Do udziału zaproszeni zostali wszyscy pracownicy szkoły, uczniowie, ich rodzice, emeryci i osoby zainteresowane udziałem w tym przedsięwzięciu ze środowiska lokalnego.

 

Z CSE Światowid wypożyczone zostały stroje z epoki A. Fredry, które stanowiły akcent tamtych czasów. Na ścianach zawisły najbardziej znane cytaty z utworów autora. W murach naszego Gimnazjum 6 czytaliśmy „Zemstę”.
       Każda scena odczytywana była na role przy udziale równocześnie nauczycieli, uczniów oraz rodzica. Goście dopisali. Czytanie przyniosło dużo radości, poczucie jedności, wspólnoty. Uczestnicy, którzy przynieśli ze sobą własne woluminy otrzymywali okazjonalny stempel pieczęcią przekazaną szkole za pośrednictwem Biura Kultury i Dziedzictwa Kancelarii Prezydenta RP w Warszawie . Pozostałym wręczano specjalnie przygotowane przez organizatorów podziękowania za udział, również opatrzone pieczęcią.
       Dziękujemy uczestnikom za wspólnie spędzony czas, życząc sobie wielu udanych przedsięwzięć w nowym roku szkolnym.
      

organizatorzy i uczestnicy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • I tak dalej uważam że to gimnazjum pod względem przepisów sanepidu i systemu nauczania jest na ostatnim miejscu. szczury i myszy chodza po szkole, dzieci które mają wysokie ambicje maja zanizony poziom a dzieci slabsze zawyzony. porazka!
  • Ja mam inne zdanie. kiedyś chodziły tam moje dzieci i jestem z tego bardzo zadowolona. nauczyciele są bardzo przyjaźni i dbają o wszystkich uczniów. Do każdego podchodzą indywidualnie. Po gimnazjum moje dzieciaki poszły do liceum, a później na studia. Jak ktoś nie chce się uczyć, to nie będzie się uczył nawet w najlepszym gimnazjum.
  • Ja natomiast pracuję w tej szkole i żadnych szczurów tu nie widziałam.
  • Ja byłam i świetnie się bawiłam! Uważam, że to doskonała inicjatywa, szczególnie w czasach, gdy większość uczniów na słowo lektura dostaje gęsiej skórki.
  • Szkoła rozkwita i widać to na każdym kroku. Szczury ? Myszy? Ku wiadomości -sanepid bywa tu z częstotliwością taką jak w każdej elbląskiej szkole i nie ma zastrzeżeń.
  • Moja córka też jest po tym gimnazjum. Matura z sukcesem. Studia też rozpoczęła nie byle jakie. Szkołę polecam i wiem co piszę.
  • Fajna szkoła. Młoda, prężna kadra. Działają bardzo i słychać o nich coraz częściej.
  • Szkoła działa prężnie. Świetnie, że uczniowie mają możliwość korzystania z różnych form pozyskiwania wiedzy. Włączenie się w czytanie Fredry jest tego najlepszym przykładem.
  • Świetna impreza i wspaniała atmosfera, a szczurów i myszy nie widać, ani nie słychać.
Reklama