UWAGA!

Nasze dzieci, nasza przyszłość

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Elblągu zaprasza do skorzystania z bezpłatnego poradnictwa psychologicznego, pedagogicznego, prawnego i logopedycznego.

Ośrodek Pomocy Dziecku i Rodzinie TPD od wielu lat realizuje szeroko pojętą pomoc na rzecz dzieci i rodzin. Jednym z zasadniczych komponentów działania w tym zakresie jest organizacja wsparcia materialnego dla osób znajdujących się w bardzo trudnej sytuacji życiowej i materialnej oraz realizacja bezpłatnych konsultacji z pedagogiem, psychologiem, prawnikiem i logopedą. Poradnictwo prowadzone jest w ramach Punktu Konsultacyjno - Interwencyjnego w Elblągu oraz w dwóch gminach: Milejewo i Tolkmicko.
     Działania nasze kierujemy przede wszystkim do rodzin ubogich, borykających się z różnego rodzaju problemami natury społecznej, psychologicznej i prawnej. Pomocą obejmujemy w szczególności rodziny z problemami przemocy i uzależnień oraz dzieci i młodzież z różnego rodzaju zaburzeniami w sferze funkcjonowania społecznego i psychologicznego oraz zaniedbaniami logopedycznymi. Wspieramy również ludzi dorosłych, mających kłopoty wychowawcze z dziećmi, wynikające ze stresogennych konfliktów rodzinnych i nierzadko wymagające interwencji prawnej. Również osoby z innymi problemami mogą liczyć na naszą pomoc - mówi Paweł Serocki.
     Bezpłatne konsultacje z psychologiem oraz prawnikiem możliwe są po wcześniejszej rejestracji telefonicznej w Ośrodkach Pomocy Społecznej w Tolkmicku pod numerem 055 231 63 24 i Milejewie 055 231 12 93. Konsultacje ze specjalistami (psycholog, pedagog, prawnik, logopeda) w Elblągu dostępne są po rejestracji telefonicznej (055 233 82 10). Istnieje możliwość skorzystania z Telefonu Zaufania (055 233-82-10), który czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 8-15.
     Poradnictwo realizowane jest w ramach programu „Integralny System Pomocy Dziecku i Rodzinie”, współfinansowanego przez Warmińsko – Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie.
Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama