UWAGA!

Nauczyciel to nie jest zawód, a pasja

 
Elbląg, Odznaczenia wręczała m.in. Grażyna Przasnyska, Warmińsko- Mazurski Kurator Oświaty
Odznaczenia wręczała m.in. Grażyna Przasnyska, Warmińsko- Mazurski Kurator Oświaty (fot. AD)

Ten dzień to szczególna data dla wszystkich nauczycieli - 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji dziś (13 października) w Szkole Muzycznej odbyło się wręczenie odznaczeń dla najbardziej zasłużonych nauczycieli. Zobacz więcej zdjęć. 

- Dzisiaj spotkali się ci, którzy działają, a ich sukcesy zostały dostrzeżone – mówiła Grażyna Przasnyska, Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty.
       W tym roku 34 osoby z Elbląga odznaczono Medalem Komisji Edukacji Narodowej, 4 nagrodą Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty w Olsztynie, a 35 osób uhonorowano nagrodą Prezydenta Miasta Elbląga.
       - W elbląskich szkołach i placówkach kształci się prawie 18 tysięcy młodych ludzi – informował Witold Wróblewski, prezydent Elbląga. - To dla nas ogromne zadanie, ale i wielka odpowiedzialność. Chcemy tak przygotować naszą młodzież, by odnalazła się na rynku pracy, by realizowała swoje życiowe plany i spełniała zawodowe marzenia. To niełatwe zadanie. W Elblągu nam się to udaje dzięki codziennej pracy ponad 3 tysięcy pracowników oświaty - nauczycieli, instruktorów, pracowników administracji i obsługi.
       - Kocham swoją pracę i wydaje mi się, że dzieci są takim najlepszym materiałem plastycznym, który można ukształtować – opowiadała Grażyna Tumanowska, nauczyciel odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej. - Można z nich dużo dobrego ulepić. Ta praca niesie ze sobą również złe strony, czyli problemy oświatowe. Ciągle jest jeszcze za mało inwestycji, jeśli chodzi o sprawy lokalowe, czy komputeryzację. Wydaje mi się, że w każdej klasie powinien być komputer.
       Marta Patyk-Żytkowska, uhonorowana nagrodą Prezydenta Miasta, dodała, że nauczyciele wykonują swoją pracę z pasją.
       - Realizujemy swoje marzenia, cały czas się rozwijamy i cały czas jest coraz lepiej - mówiła. 
nd
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama