UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nauczyciel w klasie – wygraj szacunek i autorytet

2010-03-16
Aktualizowany 2010-03-27 09:37

Wszystkich nauczycieli, którzy chcieliby uczestniczyć w pierwszych w Elblągu spotkaniach warsztatowych z cyklu „Psychologia w kinie” pod tytułem „Nauczyciel w klasie – wygraj szacunek i autorytet”, kino Światowid zaprasza w sobotę 27 marca w godz. 10-15.

Warsztaty oparte będą na wybitnym, francuskim filmie „Klasa” w reż. L. Canteta nagrodzonym Złotą Palmą w Cannes 2008 oraz nominowanym do Oskara. Na zajęcia składać się będą projekcja filmu „Klasa”, dyskusja o filmie z elementami wykładowymi na temat specyfiki rozwoju nastolatków (młodzież gimnazjalna i licealna), wzmocnień pozytywnych i negatywnych (co trzeba wiedzieć o karach i nagrodach, aby efektywnie wykorzystać je w sytuacjach konfliktowych), zasad nieraniącej komunikacji (jak nie prowokować uczniów, jak nie dać się sprowokować uczniowi). Odbędą się również ćwiczenia warsztatowe w grupach oparte na informacjach uzyskanych w trakcie wykładu i dyskusji.
       – Każdy uczestnik otrzyma gotowe scenariusze zajęć edukacyjnych z zakresu omawianego na spotkaniu, które będzie mógł wykorzystać w swojej pracy w szkole, a także potwierdzenie uczestnictwa w warsztatach – mówi Natalia Klonowska, kierownik kina Światowid.
      
       Organizatorem warsztatów jest Wydawnictwo Nowa Era, Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej oraz Wydawnictwo Charaktery.
      
      
Edyta Jasiukiewicz, Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Myślę, że nauczyciele z gimnazjów, dawno już powinni mieć tam rezerwację.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-03-16)
 • większość nauczycieli z gimnazjów elbląskich winna dostać bezpłatne karnety na odnowę psychiczną i ewentualnie kurs pozwalający na szybką zmianę zawodów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-03-16)
 • Nauczyciele z gimnazjum zasługują na szczególny szacunek. Mają wiedzę, kwalifikacje, ogromną cierpliwość i wyrozumiałość dla młodzieży. Przesyłam ogromny bukiet kwiatów właśnie dla nauczycieli gimnazjów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  szanujący pracę(2010-03-27)
 • zamiast marnować kasę na szkolenia nauczycieli (nauczyciele są non-stop szkoleni, siedzą popołudniami, często do wieczora na szkoleniach) proponuję zacząć szkolić rodziców jak mają wychowywać swoje pociechy, bo problemem nie są dzieci, lecz ich rodzice oraz problemy, konflikty na lini rodzic-dziecko. Wszystkie problemy dziecko przynosi do szkoły, od razy widać co się dzieje w domu, i tak naprawdę nauczyciele walczą nie \z tymi co trzeba, czego winni są uczniowie, że w domu nikt się nimi nie zajmuje (dlatego w szkole robią wszystko, żeby zwrócić na siebie uwagę, nawet tą negatywną uwagę), chcą być zauważeni, ich agresja bierze się z domu, gdzie ojciec tłucze matkę, a ta lata dla niego po piwo, żeby tylko starego udobruchać, rodzice często wolą załątwić własnemu dziecku ośrodek, żeby mieć sposób, stary sobie może w spokoju pić i bić, ze szkoły nie przychodzi pedagog, mają spokój. Tylko czy tędy droga? Gdzie są odpowiednie służby, które powinny kontrolować dopełnianie obowiązków przez rodziców wobec dzieci? Wszyscy podnoszą lament dopiero wtedy jak dochodzi do tragedii. Reasumują: Latwiej jest zmusić nauczycieli do szkoleń, niż wyjść z ofertą do rodziców i ich dzieci, z nauczycielami jest prościej-oni będą słuchać notować itp, a rodzice i ich dzieci to oleją, więc po co prowadzący mają się wysilać
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  szukający_sprawiedliwości(2010-03-27)
 • Niestety zgadzam się z dwoma ostatnimi komentarzami. Wielu nauczycieli nie powinno wykonywać tego zawodu. Są dziwnie sfrustrowani zawistni i niestety odbija się to na uczniach, których traktuje się jak wroga, który tylko kłamie i nic nie robi. Brak zrozumienia, cierpliwości do ucznia widać codziennie a przecież to dzięki niemu nauczyciele mają pracę. No i zapominają, że uczniowie nie są matołkami i widzą, iż nauczyciele tak obsesyjnie walczący o szacunek nie dają go ani im ani sobie nawzajem. a pokolenie nauczycieli, które jeszcze twierdzi, że dzieci i ryby głosu nie mają powinno zachować resztki godności i odjeść na emeryturę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  fat(2010-03-27)
 • fat, to że teraz potrafisz napisać ładnie i składnie komentarz to właśnie zawdzięczasz nauczycielom, nie zapominaj, nie wmówisz mi, że pisania, czytania, zdobywania wiedzy z różnych dziedzin itp. uczyli Cię rodzice? Więc nie pisz, że nauczyciele mają pracą dzięki uczniom, bo to nie fabryka, co powiesz na to, żeby w ogóle nie było nauczycieli? Sam(a) wykształcisz swoje dziecko, poświęcisz mu 6-7 godzin dziennie ciężkiej pracy? Masz tyle wiedzy, żeby mu ją przekazać? Nie pisz też o autorytetach, bo autorytetem dla dziecka w pierwszej kolejności powinien być rodzic, a jak nie jest t już w tym miejscu rodzi się problem, i nie zwalaj na szkołe i nauczycieli, bo gdyby nie nauczyciele, to Twoje dziecko bardzo często nie miałoby z kim porozmawiać. Rodzice nie chcą nawet rozmawiać z dzieckiem o życiu seksualnym twierdząc, że to zadanie szkoły? Parodia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  szukający_sprawiedliwości(2010-03-27)
 • Trzeba jednak przyznać, że reforma oświatowa, w wyniku której powstały gimnazja - była niewypałem. Otwarcie stwierdzić, że potrzeba zmienić formułę i zmienić system oświatowy, który nijak nie pasuje do polskiej rzeczywistości. Ale to państwo musi się przyznać do błędu i państwo ten błąd organizacyjny(nie jeden: tworzenie na się liceów profilowanych i docelowo likwidacja szkół zawodowych) musi naprawić. .. Niestety 11 lat mija z problemem gimnazjów, nauczyciele opracowują programy naprawcze, ale nie da się naprawić czegoś co jest bublem (od początku do końca) Panie Tusk, pani Hall ruszcie wreszcie swe siedziska i coś w tym temacie zróbcie. Wszyscy wiedzą, że bardzo wszystkich kochacie. .. .tylko wreszcie coś w tym temacie zróbcie. A jak nic nie zmienicie to kolejne pokolenia Polaków za swą ignorancję upokorzycie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  kris_abc(2010-03-28)
Reklama