UWAGA!

Nauka pływania i kurs ratownika z WOPR

2013-08-27
14:00
 

Pływanie to doskonały sposób na poprawienie kondycji, wzmocnienie kręgosłupa i... więcej życiowego optymizmu! Zachęcamy więc do zapoznania się z propozycją WOPR przygotowaną zarówno dla dzieci jak i osób dorosłych już od września.

Kursy nauki i doskonalenia pływania
       Kursy nauki i doskonalenia pływania dla dzieci i dorosłych prowadzimy przez cały rok (z wyłączeniem wakacji). Zajęcia odbywają się jeden lub dwa razy w tygodniu w zależności od kursu, a jednostka lekcyjna trwa 30 lub 60 minut.
       Grupy prowadzone na basenie płytkim (o głębokości 40/90 cm) składają się maksymalnie z 12 dzieci, którymi opiekuje się instruktor przebywający wraz z dziećmi w wodzie, a grupy prowadzone na basenie głębokim (o głębokości 120/380 cm) składają się maksymalnie z 20 dzieci i 2 instruktorów.
       Celem kursu jest prawidłowe nauczenie pływania trzema stylami pływackimi: styl grzbietowy (grzbiet), styl dowolny (kraul) i styl klasyczny (żabka). Kurs kończy się egzaminem na kartę pływacką.
       Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu kursu nauki pływania należy skonsultować się z lekarzem w celu stwierdzenia braku przeciwwskazań do udziału w zajęciach nauki pływania, zapoznać się z regulaminem nauki i doskonalenia pływania prowadzonej przez Elblaskie WOPR oraz regulaminem pływalni i złożyć na tej podstawie pisemne oświadczenie w biurze.
       Kurs nauki pływania dla dzieci w wieku 5-6 lat
       Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu (w środę i piątek o godz. 17.40) i trwają 30 minut. Kurs składa się z 16 zajęć. Odpłatność za cały kurs 220 zł. Planowany termin rozpoczęcia kursu 13 września.
       Kurs nauki pływania dla dzieci w wieku 7-9 lat
       Z
ajęcia odbywają się raz w tygodniu (w niedzielę o godz. 16.15) i trwają 60 minut. Kurs składa się z 8 zajęć. Odpłatność za cały kurs 220 zł. Planowany termin rozpoczęcia kursu 15 września.
       Kurs doskonalenia pływania dla dzieci (na dużym basenie) zajęcia odbywają się raz w tygodniu (w niedzielę o godz. 16.15) i trwają 60 minut.Kurs składa się z 8 zajęć. Odpłatność za cały kurs 220 zł. Planowany termin rozpoczęcia kursu 15 września.
       Kurs nauki pływania dla dorosłych (na dużym basenie) zajęcia odbywają się raz w tygodniu (w sobotę o godz. 16.15) i trwają 60 minut. Kurs składa się z 10 zajęć. Odpłatność za cały kurs 280 zł. Planowany termin rozpoczęcia kursu 14 września.
      
       Kurs ratownictwa wodnego etap I i II

 

Kwalifikacja na kurs:
       - umiejętność pływania użytkowego na piersiach oraz na plecach,
       - ukończone 14 lat,
       - badania lekarskie kwalifikujące na kurs ratownictwa wodnego,
       - zgoda opiekuna na uczestnictwo osoby niepełnoletniej w kursie.
       Na kurs ratownictwa wodnego I i II etap składa się 11 godzin wykładów i 25 godzin zajęć praktycznych.
       Sprawdzian kwalifikacyjny odbędzie się w dwie kolejne niedziele:
       15 i 22 września o godz. 16.
      
Opłata za sprawdzian wynosi 10 zł.
       Koszt kursu 600 zł.
      


      
       Zapisy i informacje:
       Biuro Elbląskiego WOPR
       ul. Robotnicza 68
       (Kryta Pływalnia MOSiR)
       tel. 55 234 92 61
       elwopr@tlen.pl
      
www.elblaskiewopr.pl
      
       ---reklama---

      
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej