UWAGA!

Nie bądź uciążliwym sąsiadem, nie podrzucaj śmieci

 
Elbląg, Nie bądź uciążliwym sąsiadem, nie podrzucaj śmieci
fot. Straż Miejska

Dzikie wysypiska, podrzucanie śmieci i odpadów wielkogabarytowych to problem, który powraca jak bumerang. Do straży miejskiej wpływają zgłoszenia od mieszkańców o podrzucaniu im śmieci, które zalegają i tworzą często dzikie wysypiska. Przypominamy, że za zaśmiecanie miejsc publicznych grozi mandat karny w wysokości do 500 zł.

Zdarza się, że pojemniki, czy tereny w ich pobliżu są zasypywane odpadami przez mieszkańców, którzy nie powinni z nich korzystać. W minionym tygodniu strażnicy interweniowali na Starym Mieście, gdzie przy pojemnikach na śmieci należących do osoby zgłaszającej ktoś podrzucił kilka worków z odpadami budowlanymi. Wykorzystał moment, gdy w pobliżu nikogo nie było i bez skrupułów pozbył się niechcianego problemu.
       Tego typu interwencji dyżurny straży miejskiej przyjmuje od kilku do kilkunastu w ciągu miesiąca. Od początku tego roku przyjęto i zrealizowano 580 interwencji dotyczących czystości i porządku na terenie naszego miasta.
        
       Pamiętaj!
       Jeśli robisz porządki czy remont i chcesz pozbyć się gruzu, należy zaopatrzyć się w worki na gruz lub inne zgodnie z ich przeznaczeniem, które następnie odbierają firmy zajmujące się wywozem nieczystości.
       Natomiast, jeśli chcesz pozbyć się mebli i innych odpadów wielkogabarytowych czy zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, możesz je przekazać do punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych.
      
Karolina Wiercińska, Straż Miejska w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Jest to nagminne z tyłu ulicy Wspólnej własciciele domków notorycznie bardzo rano lub późno wieczorem wożą taczkami różne świństwa pod śmietnik usytuowany w ich pobliżu należący do wspólnot mieszkaniowych ich śmietniki za które płacą stoja puste a oni wszystkie śmieci ponad gabarytowe sypią na hałdę na śmietnik wspólnot koło śmietnika nigdy nie ma porządku bo zawsze oni robią burdel
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  Meteor2(2017-11-08)
 • U mnie pod blokiem standard że późnym wieczorem podjeżdżają auta i ktoś wynosi kilka worków, szkoda tylko że droga i śmietnik tak stoi że tablicy nie widać.
 • Dosyć czarowania RZADAMY od ZBK zabudowywania smietników w całym mieście.
 • Śmieci powstające na terenie miasta są miasta wg. ustawy.
Reklama