UWAGA!

Nie chcą liceów profilowanych

Od nowego roku szkolnego w elbląskich szkołach średnich nie będzie już naboru do tzw. liceów profilowanych. Podczas ostatniej sesji radni zaakceptowali zamiar likwidacji liceów profilowanych w 10 miejskich placówkach oświatowych.

Naczelnik Wydziału Edukacji w Urzędzie Miejskim Anna Korzeniowska informuje, że działalność tego typu liceów będzie w naszym mieście stopniowo wygaszana ze względu na coraz mniejsze zainteresowanie młodzieży tą formą kształcenia. I nie jest to tylko elbląski problem. Licea profilowane to najsłabsze ogniwo w systemie polskiej edukacji. Okazało się, że absolwenci tych liceów nie są dostatecznie przygotowani ani do zawodu, ani do egzaminu maturalnego.
     Już od dwóch lat nie dokonuje się rekrutacji do większości planowanych oddziałów tych szkół w naszym mieście. Przykładowo, w Zespole Szkół Technicznych przez ostatnie cztery lata z powodu braku chętnych nie utworzono żadnego oddziału liceum profilowanego.
     Licea profilowane funkcjonować będą w Elblągu jeszcze tylko w czterech szkołach - tam, gdzie uczniowie rozpoczęli naukę, będą ja mogli spokojnie ukończyć. Są to Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych, Zespół Szkół Ekonomicznych, Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Centrum Kształcenia Ustawicznego.
     Mówi Anna Korzeniowska, naczelnik Wydziału Edukacji UM w Elblągu:
MH
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Jeśli głąb jest leniwy to rozwali każdą szkołę. I śmiejąc się powie, że żle uczą. Będzie wybrzydzał i kręcił. Liceum to liceum trzeba się uczyć. A gdy masz możliwośc zgłębiać to co cię interesuje autentycznie, toż to jest wielkie szczęście. Czemu ludzie tego nie rozumieją?
 • Przez zmniejszenie pewnej ilości oddziałów, obojętnie jak ta szkoła by się nie nazywała. Powstaną sztuczne zagęszczenia w tych innych niby lepszych placówkach. Ci słabsi i tak będą w ogonie. Będą marzyć o likwidacji pał i dwój. Nawet jeśli z bólem skończą LICEUM to i tak będą zerem. Wtedy będą myśleć o profilu uzawodowienia. Myślę, że w tym wszystkim najbardziej kręcą rodzice.
 • Eh żeby tak jeszcze mozna było zlikwidowac w całym kraju gimnazja i oprzeć szkolnictwo na 7 letnich podstawówkach i 5 letnich szkołach średnich! Miło pomarzyć no ale MEN "wie lepiej" co dobre!:(
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  były belfer(2008-02-27)
 • Jestem też tego zdania. A w omawianym temacie-bardzo mi się podoba inteligentna zagrywka Oświaty. Wcześniej, czy póżniej te dzieci wrócą do tych samych nauczycieli, lecz za odpowiednią opłatą. świadczą o tym ulotki na mieście. Profilowo, czy inaczej kształcić się trzeba. To wszystko jest kolejnym krokiem prywatyzacji, czyli wyswobodzenie się państwa z tej domeny.
 • śmiać mi się chce, gdy się mówi, że lic prof. jest złe. To dlaczego tak bardzo się zachwala, zachęca w tzw normalnych liceach do klas-prawniczych, dziennikarskich medycznych. To jest bardzo snobistyczne Ale fachowcy szczebla szkolnego radiowęzła, lub zabaw w lekarza. Jedyne liceum, które nie oszukuje to muzyczne. Tam trzeba być dobrym i z muzyki i z ogólnych. Stąd liderowanie. Wniosek-trzeba mieć talent i chęci.
 • Temat ciekawy. A tych przemądrzałych na wywiadówkach mamusiek, ani dudu. Oj, nie interesujecie się sprawami waszych dzieci. no, no, no. Wszystkie są w pracy? cha. cha. cha
 • Po jakiej dyskusji, Państwo radni tak ochoczo zagłosowali za likwidacją? Może to ich szkoły?
 • taaa. .ale nikt nie wie tego, że patrząc na rekrutacje to na klasę 30sto osobową było około 250 podań; / i utworzyli jedna taka klasę choć mogły by być i wie. i to sie nazywa brak zainteresowania?? jasne; ] a może brak chęci do uczenia; / myślę, ze licea profilowane powinny być chociażby po to by z niektórych przedmiotów mieć lepszy start na przyszłe np. studia, lub jakieś studium, chocby nawet szkołę uzupełniającą w kierunku który już zaczęli. . jednym słowem niepopieram tejże decyzji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  uczennica LP(2008-02-27)
 • Naczelnik Wydziału Edukacji w Urzędzie Miejskim Anna Korzeniowska informuje, że. .. .Licea profilowane to najsłabsze ogniwo w systemie polskiej edukacji. Okazało się, że absolwenci tych liceów nie są dostatecznie przygotowani ani do zawodu, ani do egzaminu maturalnego. Szczera wypowiedź w innym kraju pewnie stanowiłaby podstawe do sprawy sądowej o odszkodowanie za zmarnowane lata itd. .
 • Oj, odpowiedzialni za polską oświatę idziecie na skróty. Tak dużo magistrów i. .. .. tylko przedszkola. W środku wielka DZIURA.
 • Gdyby to tylko zależało od nauczycieli. .. hmmmm. .. .ktoś wpadł na kolejny rewelacyjny pomysł i czas na realizację! Ciekawe, kto za to zapłaci. .
Reklama