UWAGA!

"Nie" dla reformy edukacji

Elbląg, "Nie" dla reformy edukacji

Elbląski KOD i ZNP oddział w Elblągu zapraszają wszystkich mieszkańców Elbląga do składania podpisów pod referendum szkolnym.

Od 1 września 2017 rząd wprowadza reformę edukacji, która polega na likwidacji gimnazjów, utworzeniu ośmioletniej szkoły podstawowej i czteroletniego liceum oraz powołaniu szkół branżowych. Zdaniem wielu rodziców, samorządów i nauczycieli nie jest to dobra zmiana. Zaplanowana reforma edukacji przyniesie wiele szkód i wygeneruje olbrzymie koszty oraz przyczyni się do zwolnień w oświacie i obniży poziomu edukacji.
       Referendum ma sens, jeszcze możemy zatrzymać reformę. W skali całego kraju potrzebujemy zebrać minimum 500 tysięcy podpisów, podpisy będą zbierane do 15 marca i zostaną przekazane na ręce Marszałka Sejmu RP.
       W akcję zbierania podpisów zaangażowanych jest wiele organizacji i stowarzyszeń. Są to między innymi ZNP, KOD, Nie dla chaosu w szkole, Towarzystwo Dziennikarskie, Inicjatywa Feministyczna, Krytyka Polityczna, OPZZ, Kongres Kobiet, Partie: PO, Nowoczesna, Razem, PSL, Zieloni oraz Strajk Kobiet.
       Pod wnioskiem mogą się podpisywać wszyscy polscy obywatele, którzy posiadają prawa wyborcze. Podpis jest ważny razem z podanym numerem pesel.
      
       Biuro KOD Elbląg zaprasza 20 i 23 lutego od godz. 16 do 18 oraz w kolejne poniedziałki i czwartki do wypełniania list i uczestnictwie w tak ważnym referendum.
      
       Adres : Elbląg - Hotel Arbiter, wejście od ul. Giermków, Plac Słowiański 2 - pokój numer 20 II piętro.
       Telefon : 574 708 027
      
KOD w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • dajcie spokój ludzie. co to za organizacje i stowarzyszenia. ja jestem rodzicem i jestem za likwidacją gimnazjów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  7
  fela12(2017-02-15)
 • A gdzie byliście jak nas krzywdzili zakładając gimnazja? Jestem drugim rocznikiem (1987) i dziękuję Bogu, że moje dziecko nie będzie musiało uczęszczać do tego chorego tworu jakim są gimnazja! Trzy lata zmarnowane. Porównajcie sobie poziom byłych "ośmioklasistów" i "gimbazy". ..
 • Nie dla KODu i ich nikomu niepotrzebnych propozycji. .Gimnazja były pomyłką i decyzją słuszną było to, by je zlikwidować. Komitet Obrony D. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  4
  Anty-KOD(2017-02-15)
 • Poziom padł, nie przez gimnazja, ale m. in. przez niewydolność rodzicielską, ogólne olewatorstwo wszystkich. Czy Wy wszyscy myślicie, że jak pojawią się SP 8-klasowe, to Wasze dzieci nagle staną się aniołkami, przestaną palić, oglądać głupie programy typu Szkoła i czerpać z nich życiową wiedzę, zaczną się uczyć, pomagać Wam w domu, wynosić śmieci, przestaną wyzywać się na FB, zamieszczać tam obraźliwych treści o kolegach, koleżankach?Jeżeli tak się stanie, to uwierzę w cud-PISowski. Amen
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3
  0
  niedowiarek_Tomasz(2017-02-16)
 • nauczyciele nie myślą o dzieciach tylko o tym aby nie stracić pracy, bardzo się cieszę ponieważ moje dziecko jako ostatnie szło do szkoły siedmioletnie i jako pierwsze skończy ośmioletnią podstawówkę
 • @niedowiarek_Tomasz - Tak. .. Bo w najgorszym etapie rozwoju nikt nie wrzuci ich w nowe środowisko, gdzie pojawi się potrzeba "dobrego pokazania" nowej klasie, zaś pedagodzy nie będą się ich uczyć. Jeśli chłopak "x" będzie wiedział, że każda nauczycielka zna jego facjatę, to nie będzie taki chętny do patologii.
 • Bardzo dobra zmiana. Gimnazja precz, zmanierowały tylko młodych ludzi.
 • Bardzo dobra zmiana. Gimnazja precz, zmanierowały tylko młodych ludzi.
 • skąd wiesz, że skończy? Zapominasz w jakim kraju żyjemy:-)
Reklama