UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nie zwlekaj - działaj!

2013-10-13
Aktualizowany 2013-10-15 14:55
Elbląg, Nie zwlekaj - działaj!

Docierają do tych, których dotknęła niezawiniona bieda. Są wszędzie tam, gdzie inni wykazali się obojętnością albo bali się wejść. Wolontariusze Szlachetnej Paczki robią to dla innych ludzi, ale przez to rozwijają również i siebie. I Ty tak możesz! Jeszcze do 15 października trwa rejestracja na stronie Szlachetnej Paczki.

 Elbląg od lat włącza się w tę akcję i pomaga coraz większej liczbie osób. W tym roku są już dwa rejony wolontariuszy: Elbląg Wschód i Elbląg Zachód.
       Wielu z nich w Paczce działa od lat, inni są po raz pierwszy.
       – To dla nas duża satysfakcja, pomagamy innym ludziom, sami nie raz byliśmy w takiej sytuacji. I wiemy jak ciężko zwrócić się do kogokolwiek o pomoc – mówi studentka Ewa Bełdycka, która w Szlachetnej Paczce udziela się już drugi rok. – Kiedy pierwszy raz miałam spotkać się z rodziną, bardzo się tego obawiałam. Ale z czasem było coraz lepiej, przełamałam pewną barierę. Człowiek też wiele się uczy, wiem to po sobie. Nie byłam taką osobą, która poszłaby i bez problemu porozmawiała, otworzyła się wobec ludzi, których pierwszy raz widzi na oczy, to mnie wiele nauczyło. W tej edycji będę zarządzać grupką wolontariuszy, to swego rodzaju awans i rodzaj nauki – dodaje wolontariuszka.
       W projekcie bierze udział również licealista Michał Majewski.
       – Pomoc ze strony Szlachetnej Paczki jest jednorazowa, możemy również wyrazić chęć dalszej pomocy – opowiada wolontariusz, który w projekcie bierze udział już drugi raz. – Ja "swojej" rodzinie pomagam również i po Szlachetnej Paczce. Rodzina ta miała mieszkanie w bardzo złym stanie i chciała je odnowić. Udało mi się zorganizować nową ścianę do domu, a także znaleźć sponsora, który dał tej rodzinie drzwi, karnisze czy zasłonki.
       Obok tych, którzy już wiedzą jak projekt wygląda są ci, dla których jest to całkowicie nowe przeżycie.
       – Podczas mistrzostw Europy w siatkówce na siedząco poznałem wolontariuszkę, która należy do Paczki od roku. Zapytałem jej na czym to polega, ona wytłumaczyła mi o co w tym chodzi i stwierdziłem, że należy przełamać w sobie wszelkie granice, rzucić się na głęboką wodę i spróbować czegoś nowego – opowiada Arkadiusz Brzoza, uczeń technikum, który w Szlachetnej Paczce bierze udział po raz pierwszy.
       Wolontariuszem może zostać każdy pełnoletni, kto tylko chce, nie warto jednak zwlekać z decyzją, bowiem rejestracja, która odbywa się jedynie drogą internetową trwa tylko do 15 października!
      
       Chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej? Zapytaj właśnie ich:
      
       Mariusz Wąsicki - lider rejonu Elbląg Zachód
       tel: 530 008 988
       mariuszwasicki@wp.pl
      
       Artur Szyszka – lider rejonu Elbląg Wschód
       tel: 511 423 981
       artur.k.szyszka@gmail.com
      
      
      
Patronem medialnym projektu w Elblągu jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
      
      
      
      
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
  • Często wspomagam ludzi biednych. Zawsze powstaje pytanie : czy są to ludzie którzy otrzymują zasiłki, za które palą papierosy, grzeją " gorzałę", którzy oglądając seriale za które też nie płaca abonamentu nie płacąc czynszów i nic nie robią. .. tylko chcą kasy. Ich dzieci widząc to myślą że jest to sposób na życie. .. Koniec z tym. Nierobów z pomocy społecznej za świadczenia które dostają trzeba zagonić do prac, ani płacić zasiłki za opieprzanie się w domu. ..
  • 100% prawdy - nie ma co wspierać ludzi wegetującym na pomocy. Plusem Szlachetnej Paczki jest to, że wolontariusz odwiedza i poznaje rodzinę do której ma być skierowana pomoc. Jeżeli rodzina ma postawę roszczeniową lub bezrobocie wynika z braku chęci do pracy, to taka pomoc nie przysługuje. W tym wypadku drogi przedmówco, to Ty masz realny wpływ na to czy rodzina otrzyma pomoc czy nie. Więcej szczegółów można znaleźć w filmiku "jak działa Szlachetna Paczka" na youtube. zaczynajmy mądrze pomagać
Reklama