UWAGA!

Niech inni też je zauważą

 
Elbląg, Oby jak najmniej takich widoków...
Oby jak najmniej takich widoków... (fot. AD)

Za nielegalne wieszanie ulotek reklamowych można zapłacić nawet i 1500 zł. Warto zatem dwa razy zastanowić się nad tym, czy warto je przyklejać - na przykład na słupach oświetleniowych. Szczególnie, gdy znajdują się na nich żółte, odblaskowe opaski.

We wrześniu zaczął również obowiązywać zapis, który mówi, że karalne jest również pomaganie i podżeganie, czyli nakłanianie innej osoby do popełnienia zabronionego czynu. Oznacza to, że nie tylko ci, którzy ulotki rozwieszają odpowiadają przed prawem, ale i ci, którzy to zlecają.
       Zyskuje to szczególne znaczenie w momencie, gdy tego typu ulotki przysłaniają żółte opaski odblaskowe, które w Elblągu miasto umieściło na słupach oświetleniowych, znakach drogowych czy na słupach sygnalizatorów. Przyklejono je na prośbę elbląskiego oddziału Polskiego Związku Niewidomych.
       - Kolor dla ludzi niedowidzących jest istotny. Po prostu na szarym tle taki słup jest niewidoczny, zlewa się z chodnikiem. Dzięki tym opaskom taka osoba ma szansę go zobaczyć – tłumaczyła Janina Maksymowicz, prezes elbląskiego oddziału Polskiego Związku Niewidomych w artykule "To nie są naklejki, które wiszą dla zabawy".
       To kolejna odsłona kampanii kampanii społecznej, w której uczestniczą lokalne i regionalne media. Jej inicjatorem jest Roman Smoleński, inspektor ds. estetyki miasta z Departamentu Urbanistyki i Architektury. Oprócz tego w najbliższym miesiącu Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania będzie czyściło słupy oświetleniowe i zwracało uwagę na te całkiem nowe. Z kolei Straż Miejska zajmie się identyfikacją firm, które zlecają kolportaż ulotek i będzie z nimi rozmawiać o obowiązujących przepisach.
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Niech się wezmą za skup aut idiota nawet skrzynki na prad koleją 697
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  elblagskupaut(2015-12-03)
 • No i ilu w Elblągu zostało ukaranych za rozwieszanie czy tez zlecanie rozwieszania nielegalnych ulotek ? wystarczyłyby chęci wszak na każdej z nich jest numer tel więc w czym problem ? tylko piszą, gadają i straszą a konsekwencji brak więc wszyscy czują się bezkarnie w państwie bezprawia ot cała prawda.
 • nareszcie jeszcze karałabym tych którzy szkaluja ludzi i odsłaniaja dane osobe osób naprawdę borykajacych sie ze spłatami lub padli na umowach z małymi kruczkami a wywieszaja lub przyklejaja na drzwiach bloku wziął by sie ktos za nich
Reklama