UWAGA!

Niemiecki niekonwencjonalnie

 Elbląg, Niemiecki niekonwencjonalnie
(fot. nadesłane)

W poniedziałek (11 października) szkołę podstawową nr 6 odwiedził wyjątkowy gość. Była nim Karin Heckle, lektorka języka niemieckiego. Jej wizyta związana była z projektem "Deutsch-Wagen-Tour".

Projekt skierowany jest do uczniów, rodziców i nauczycieli. W ramach tej akcji pięć samochodów z logo projektu odwiedza w całej Polsce szkoły, przedszkola, uczelnie. Profesjonalnie przygotowani lektorzy prowadzą zajęcia lekcyjne, współorganizują dni otwarte, uczestniczą w projektach językowych i spotkaniach z rodzicami. Celem takiej wizyty jest wzrost motywacji wśród uczniów oraz zainspirowanie nauczycieli. W "szóstce" odbyły się zajęcia, w których za pomocą gier, zabaw i konkursów lektor zachęca do nauki języka niemieckiego. Uczniowie klas V i VI, którzy uczestniczyli w spotkaniu byli pełni pozytywnych emocji.
      
      

 


       ------
       Poprzez realizację projektu „Deutsch-Wagen-Tour” chcemy przyczynić się do wzrostu popularności języka niemieckiego w Polsce. Istotą kampanii jest 5 jeżdżących po Polsce oznakowanych samochodów z naszymi lektorami oraz rożnymi materiałami i sprzętem audiowizualnym. Będziemy współorganizować na terenie placówek oświatowych, centrów kultury lub w innych nadających się do tego celu miejscach, imprezy promujące język niemiecki oraz kraj naszych zachodnich sąsiadów. Możemy również współuczestniczyć w lokalnych przedsięwzięciach.
       Stałymi punktami postojowymi samochodów są następujące miasta: Poznań, Wrocław, Kielce, Lublin i Olsztyn, jednakże auta poruszają się po całym kraju i mogą dotrzeć nawet do najbardziej odległych zakątków. Poprzez stronę internetową można śledzić przebytą trasę oraz zamawiać samochody do odwiedzenia placówek oświatowych, a także do udziału w różnych lokalnych imprezach. Realizacja projektu przewidziana jest na 3 lata.
       Podstawowym wyposażeniem aut są różnego rodzaju pomoce naukowe, podręczniki, płyty z muzyką i filmami oraz drobne prezenty. Będzie można zastosować je jako urozmaicenie zajęć i imprez lub rozdać uczniom jako nagrody. Naszych lektorów można zaprosić też do uczestnictwa w spotkaniach z rodzicami, konsultacjach z nauczycielami i rodzicami, w czasie których chętnie poinformują o korzyściach wynikających ze znajomości języka niemieckiego.
       (informacja ze strony Deutsch-Wagen-Tour)
      

Aleksandra Rusinowska, SP 6
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama