UWAGA!

Niepodległa w przedszkolu

 
Elbląg, Niepodległa w przedszkolu
(fot. nadesłane)

Zbliżające się Święto Niepodległości było okazją do spotkania żołnierzy i uczniów z klasy mundurowej z elbląskimi przedszkolakami.

Na zaproszenie „Motylków”, „Żuczków” i „Biedronek” z przedszkola nr 17 w Elblągu odbyło się spotkanie przedstawiciela Dowództwa 16 PDZ oraz uczniów klasy o profilu wojskowym Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych. Rozpoczęto je odśpiewaniem hymnu państwowego. Dalej było już tylko patriotycznie i artystycznie. Wiersz „Kto Ty jesteś”, pieśń „Płynie Wisła Płynie” to tylko część repertuaru, który przedszkolaki przygotowały na ten niezwykły dzień.
       Wykonanie ściskało gardło i chwytało za serce. Pozostanie w naszej pamięci na bardzo długo. Po tej wzniosłej części nadszedł czas na pytania „do wojska”. Na pytanie „kim jest żołnierz”, padła odpowiedz jednego z przedszkolaków”obrońcą naszej Ojczyzny”. Dalej też nie było łatwo – czy żołnierze jeżdżą tylko czołgami, noszą karabiny, mają fajne mundury, gdzie śpią, gdzie ćwiczą i wiele innych pytań zaskakujących, spontanicznych i nieprzewidywalnych. Myli się ten, który uważa, że rozmowa z najmłodszym pokoleniem należy do łatwych. Zaskakująca i budująca jednocześnie jest także wiedza naszych przedszkolaków. Dodam, iż podniosły nastrój narodowego święta zapewniała niepowtarzalna, patriotyczna scenografia, biało-czerwone kotyliony oraz zaangażowanie uczestników.
       Na zakończenie umówiliśmy się na kolejne spotkanie – tym razem przedszkolaki odwiedzą żołnierzy w jednostce. Już sobie wyobrażam te zaskakujące i spontaniczne pytania. Jednak odpowiedzi będą z pewnością przemyślane i wyczerpujące – inaczej się z tymi rozbrajającymi rozmówcami nie da.
mjr Zbigniew Tuszyński, rzecznik prasowy 16 PDZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama