UWAGA!

Niezwykłe urodziny niezwykłej dziewczynki

 
Elbląg, To były niezwykłe urodziny niezwykłej Tamarki
To były niezwykłe urodziny niezwykłej Tamarki (fot. AD)

To był naprawdę niesamowity koncert. Mała Tamara nie mogła sobie wymarzyć piękniejszych urodzin niż te dziewiąte, uczczone wczorajszym (4 stycznia) koncertem w wykonaniu Elbląskiej Orkiestry Kameralnej i chóru Cantata. Zobacz fotoreportaż.

Dokładnie wczoraj (4 stycznia) Tamarka, mała elblążanka od kilku lat walcząca z białaczką, świętowała swoje dziewiąte urodziny. Z tej okazji elbląski chór Cantata i Elbląska Orkiestra Kameralna sprawiły jej ogromną niespodziankę. Podczas urodzinowego koncertu, który zgromadził pełną salę miłośników muzyki, usłyszeliśmy m.in. „Przybieżeli do Betlejem” „Wśród nocnej ciszy”, „Jingle bells”, jedną z najbardziej znanych anglosaskich piosenek „White Christmas”, a także „Last Christmas”, „Tolerancję” Stanisława Sojki, „Mamma Mia” Abby, „Hallelujah” Leonarda Cohena oraz „The Lion Sleeps Tonight”. Na pomysł zorganizowana koncertu dedykowanego dziewczynce wpadła dyrygent chóru Cantata, Marta Drózda-Kulkowska: - Na jednym z portali internetowych przeczytałam artykuł o Tamarce, który bardzo mnie poruszył – powiedziała tuż przed koncertem. - W artykule tym mama dziewczynki zwróciła się do elblążan z prośbą o pomoc finansową, bowiem od wielu lat zmaga się z chorobą córki. W tej chwili Tamarka ma nawrót białaczki. Jako matkę dwójki dzieci bardzo wzruszył mnie fakt, że jej mama musi borykać się z chorobą najbliższej osoby. Sama przechodziłam przez chorobę bliskiej mi osoby, więc los Tamarki tym bardziej mnie poruszył. Zadzwoniłam więc do mamy dziewczynki z zapytaniem, czy my, jako chór, możemy ją wesprzeć i przeznaczyć cały dochód z koncertu dla córki. W międzyczasie narodził się pomysł na licytację przedmiotów – dodała. - Muszę przyznać, że znalazło się wielu darczyńców, wśród których są i artyści i elbląscy przedsiębiorcy. Myślę, że podczas dzisiejszego koncertu będą nam towarzyszyć ogromne emocje. Będzie to dla nas trudny koncert, ale będą to także wyjątkowe urodziny dla Tamary.
       Podczas aukcji można było wylicytować m.in. obrazy elbląskich artystów (i nie tylko), naszyjnik przekazany przez jeden z elbląskich sklepów z biżuterią czy torebkę zaprojektowaną przez Tomasza Jacykowa. Przedmiotem licytacji był także koncert zespołu Cantata.
       - Bardzo się cieszyłam na ten koncert – mówiła z przejęciem bohaterka wieczoru tuż przed koncertem. Na pytanie, jak spędziła święta Bożego Narodzenia, Tamarka opowiedziała: - Spędziłam je w domu. Było bardzo fajnie, dostałam ulubioną lalkę Monster.

  Elbląg, Podczas koncertu dla Tamarki, zlicytowane zostały m.in. dzieła plastyczne
Podczas koncertu dla Tamarki, zlicytowane zostały m.in. dzieła plastyczne (fot. AD)


       Oznajmiła także, że podczas koncertu śpiewać nie ma zamiaru: - Bo dziś jest za dużo ludzi. Występuję jedynie przed klasą, na przykład podczas rozpoczęcia roku szkolnego. Teraz cała klasa bardzo tęskni za mną – dodała ze wzruszeniem.
       Pełnym wzruszeń był ostatni punkt programu koncertu. Wtedy to chórzyści „Cantaty” zaśpiewali jubilatce balladę pt. „Over the rainbow”, napisaną do filmu „Czarnoksiężnik z krainy Oz”. Piosenka wybrana nieprzypadkowo. Ta melancholijna melodia przedstawia bowiem pragnienia dorastającej dziewczynki o ucieczce z beznadziejnego chaosu tego świata do radosnego świata ponad tęczą, w życzliwe miejsca, gdzie nie istnieją żadne problemy. Solówka zaśpiewana pięknie przez jedną z chórzystek w przebraniu małej dziewczynki, wywołała niejedną łezkę w oku: - Bardzo dziękuję zespołowi Cantata, że wszystko tak wspaniale urządził na moje urodzinki – powiedziała wzruszona jubilatka, trzymając w dłoniach podarowanego pluszaka.
       - Chciałabym podziękować Tamarce i jej mamie, że pozwoliły nam poprowadzić dla nich ten koncert – mówiła ze łzami w oczach dyrygent chóru, Marta Drózda – Kulkowska.
       Kolejną niespodzianką dla jubilatki było wystrzelone w powietrze konfetti. To był naprawdę niesamowity koncert! Małej Tamarce życzymy przede wszystkim powrotu do zdrowia i samych radosnych, jak ten wczorajszy, dni!
      

dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama